Infostart.hu
eur:
385.08
usd:
331.36
bux:
121590.15
2026. január 16. péntek Gusztáv

Róháni: az Iszlám Állam tettei ellentétesek az iszlám alapelveivel

Az Irakban és Szíriában előrenyomuló, Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges szunnita szervezet tettei ellentétesek az iszlám alapelveivel - jelentette ki szerdán Haszan Róháni iráni elnök, elítélve az ártatlan emberek meggyilkolását.

"Az iszlám tanok és kultúra nézőpontjából egy ártatlan ember megölése egyenlő az egész emberiség megölésével" - mondta az államfő az NBC amerikai televíziónak adott interjújában. Róháni hozzátette, hogy az "ártatlan emberek lefejezése és meggyilkolása az IÁ-nak szégyenre, az emberiség számára pedig aggodalomra és szomorúságra ad okot."

A szunnita szervezet tagjai néhány nappal ezelőtt tettek közzé egy videofelvételt, amelynek tanúsága szerint a két elfogott amerikai újságíró után egy brit túszt is lefejeztek.

Barack Obama amerikai elnök szerdán arról számolt be, hogy eddig negyven ország csatlakozott a radikális csoportosulás elleni harchoz. Ali Hamenei ajatolláh, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője viszont azt közölte, hogy elutasították az Egyesült Államok arra vonatkozó kérését, hogy Teherán működjön együtt az IÁ elleni harcban.

Címlapról ajánljuk
Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×