Infostart.hu
eur:
363.03
usd:
313.32
bux:
150110.32
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

Vizsgálat az osztrák FPÖ ellen gyűlöletkeltés gyanújával

Az innsbrucki ügyészség vizsgálatot indított a szélsőjobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) ellen gyűlöletkeltés gyanújával, mert az április 15-ére kiírt önkormányzati választások kampányában bevándorló-ellenes plakátot használ.

Az országosan Heinz-Christian Strache vezette FPÖ inkriminált plakátján ez a németül rímelő szöveg szerepel: A hazaszeretet a marokkói tolvajok előtt (Heimat-Liebe statt Marokkaner-Diebe).

Az ügyészség állampolgári feljelentés alapján indította meg a vizsgálatot - közölte az intézmény szóvivője.

Az FPÖ plakátja miatt bekérették a marokkói külügyminisztériumba Ausztria rabati nagykövetét, és közölték vele, hogy "az arab királyságot felháborítja ez az idegengyűlölő cselekedet, és elítéli azt".

Marokkó bécsi nagykövete saját közleményében becsületsértőnek, diszkriminatívnak, a marokkóiakkal szemben megalázónak és megbélyegzőnek nevezte a párt plakátját. "Az FPÖ-nek e gyakorlatával az egyetlen célja, hogy az alapvető emberi jogok kárára szerezzen szavazatokat" - írta a nagykövet.

Ha az FPÖ csak egyetlen képviselői helyet is megszerez a 40-ből az innsbrucki önkormányzatban, akkor a párt országos támogatottságban majdnem eléri azt az arányt, amely a kormánykoalíció fő erejét adó szociáldemokratáknak (SPÖ) van, és a harmadik helyre utasítja a kisebbik koalíciós partnert, a kereszténydemokrata néppártot (ÖVP).

Címlapról ajánljuk
Szakértő az Arénában: csakis a fenékküszöbös megoldás kerülhetett most szóba Pakson, aztán majd figyelni kell

Szakértő az Arénában: csakis a fenékküszöbös megoldás kerülhetett most szóba Pakson, aztán majd figyelni kell

Rohammunkában épül a fenékküszöb a Duna paksi szakaszán, hogy biztosítani tudják az atomerőmű hűtéséhez szükséges vízszintet. A létesítmény tervezésében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakemberei is részt vettek. Baranya Sándor, a BME Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszékének vezetője, vízépítő mérnök az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról, milyen példátlan kihívást jelent ez a beruházás, amelynek csak elméletben volt alternatívája, gyakorlatban nem. Ha helyreáll a Duna vízszintje, onnantól pedig a figyelés lesz a munka.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×