Infostart.hu
eur:
382.47
usd:
326.5
bux:
124399.8
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Étrend-kiegészítőkön élnek az indiai fiatalok

Egy friss felmérés szerint a városokban élő, 14-30 év közötti indiai fiatalok közül tízből nyolcan fogyasztanak különböző étrend-kiegészítőket. Többségük előnyben részesíti a teljesítmény-fokozókat, illetve testformáló szereket.

Az indiai Kereskedelmi és Iparkamara (ASSOCHAM) megbízásából készült az a riasztó adatokat közlő indiai felmérés, amely szerint a városokban élő fiatalok igen jelentős része (78 százalék) fogyaszt olyan étrend-kiegészítőket, amelyek tartós egészségügyi hatása nem feltétlenül pozitív. A vizsgálat során 2500, 14 és 30 év közötti fiatalt kérdeztek meg olyan nagyvárosokban, mint Delhi, Mumbai vagy Kalkutta - derül ki az ELTE hírleveléből.

A felmérés szerint a válaszadók 55 százaléka fogyaszt zsírégető, magas energia tartalmú, illetve koffein tablettákat, 86 százalékuk iszik sportitalokat, 75 százalék szed folyamatosan vitaminokat és ásványi anyagokat, míg tízből több mint hatan fogyasztanak energia italokat. Gyógynövény alapú étrend-kiegészítőket minden negyedik, protein tartalmú tejitalokat 15 százalék használ.

Különösen magas azok aránya, akik fizikai teljesítményük vagy megjelenésül javítása érdekében élnek a kétes hatású szerekkel. A válaszadók 47 százaléka izomtömeg növelési céllal proteineket és aminosavakat szed, míg 76 százalék saját bevallása szerint szteroid tartalmú készítményeket fogyaszt. A sportoló iskolások és egyetemisták körében 85 százalék használ edzője ajánlására szteroidokhoz hasonló hatású készítményeket.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×