Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 4. szombat Ulrik

Magyar feliratok kerülnek a műemlékekre Kolozsváron

Magyar feliratok kerülnek a műemlékekre Kolozsváron; erre Sorin Apostu, az erdélyi város polgármestere tett ígéretet.

A Krónika című kolozsvári napilap azt írta: a Romániai Magyar Demokrata Szövetség Kolozs megyei küldöttsége pénteken tárgyalt a polgármesterrel a korábban benyújtott 11 pontos igénylistáról, és részben eredménnyel járt.

Nem lesz probléma a városháza közleményeinek magyar nyelvre fordításával és a hivatalos turisztikai tájékoztatóanyagok, szórólapok és térképek magyar nyelvű változatainak nyomtatásával sem. A többnyelvű helységnévtáblák kifüggesztéséről ugyanakkor még nem tudtak megegyezni.

Címlapról ajánljuk

Megint Messi: az argentinok csak hosszabbítás után tudták kiejteni a jól küzdő csodacsapatot a foci-vb-n

Lionel Messi rekorddöntő újabb gólja után is csak 1-1-re végzett a rendes játékidőben a címvédő Argentína és a vb-újonc Zöld-foki Köztársaság a foci-vb-n. Az afrikaiak még a hosszabbításban is tudtak egyenlíteni, de a vége 3-2 lett az argentinok javára, így Messiék nézhetnek szembe a Mo Szalah vezette Egyiptommal a nyolcaddöntőben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×