Infostart.hu
eur:
354.21
usd:
311.45
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Kihallgatáson a Milosevics házában lakó maffiafőnök

A Pukanic-gyilkossággal összefüggésben Belgrádban őrizetbe vették a szerbiai és a balkáni alvilág egyik ismert vezetőjét, Sreten Jocicot. A belgrádi média keddi beszámolói szerint az alvilági nevén, Joca Amszterdamként is ismert férfit hétfőn késő este kísérték be a rendőrségre, kihallgatásra.

Ivica Dacic szerb belügyminiszter közölte, hogy a maffiaperekben eljáró belgrádi ügyészség utasítására Jocicot őrizetbe vették a zágrábi Nacional című lap tulajdonosa, Ivo Pukanic ellen elkövetett merénylettel összefüggésben.

Ivo Pukanicot, illetve Niko Franjicot, a lapot kiadó cég marketingigazgatóját tavaly október 23-án gyilkolták meg Zágráb belvárosában. Egy motorkerékpárra szerelt pokolgép robbant fel gépkocsijuk mellett, és kioltotta mindkettejük életét. A belgrádi és a zágrábi sajtó nyomozati forrásokra hivatkozva az elmúlt hónapokban többször kapcsolatba hozta Sreten Jocicot a merénylettel.

A szerbiai sajtóban "ellentmondásos üzletemberként", a nyugati sajtóban pedig maffiafőnökként, a Balkán egyik legfőbb drogbárójaként számon tartott Jocic Szerbia egykoron teljhatalmú urának, Slobodan Milosevicnek a házában lakott azóta, hogy a holland hatóságok kiadták Belgrádnak. Ez három évvel ezelőtt történt. Kábítószer-kereskedés, rendőrgyilkosságok és rablógyilkosságok, illetve más bűntények miatt nyolc európai országban keresték.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Súlyos következményei lehetnek a fővárosi tiltásnak a Reklámszövetség szerint

Súlyos következményei lehetnek a fővárosi tiltásnak a Reklámszövetség szerint

A Magyar Reklámszövetség a budapesti közterületi reklámfelületek felszámolása helyett átlátható, arányos és versenysemleges szabályozást sürget. A szervezet szerint az elfogadásra váró fővárosi tervezet súlyosan érintheti a kerületi önkormányzatok és a közlekedési vállalatok bevételeit, az érintett reklámfelületek évente több százmillió forintos bevételt hoznak. Az MRSZ részletes hatástanulmány és kockázati elemzés elkészítését, valamint szakmai egyeztetést javasol a döntés előtt. A kezdeményezés hátterében Karácsony Gergely előterjesztése áll, amely szerint a Fővárosi Közgyűlésnek mielőbb meg kell alkotnia a közterületi reklámokra vonatkozó tilalmi szabályokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×