Infostart.hu
eur:
355.34
usd:
312.93
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Most érdemes megszabadulni a megunt aranyékszertől

Az Egyesült Államokból begyűrűzött tőzsdei válság nyomán felszökött az arany ára. Frankfurtban már az ezer dollárt is meghaladta egy uncia színarany ára. Alighanem ezzel függ össze, hogy Németországban, márciusban 40 százalékkal emelkedett a magánszemélyek által ékszerészeknek felkínált aranytárgyak mennyisége.

A német ékszerészek szövetségének elnöke közölte, hogy a hónap eleje óta rekordszintre emelkedett a lakosság részéről felkínált arany mennyisége. Jeggyűrű, nyaklánc, karkötő vagy aranyfog, egyre megy - a nemes fémért rekordösszeget adnak.

Frankfurtban a színarany unciánkénti ára már átlépte az ezer dollárt. Egy uncia 31,1 grammnak felel meg.

Mint az ékszerészek szövetségének elnöke elmondta, aki az 1970-es években 600 márkát fizetett egy olasz arany karkötőért, ma ennek a dupláját is megkapja az időközben divatjamúlt díszítésű karperecért.

Így nem véletlen, hogy aki csak teheti, most pénzzé teszi ódivatú aranytárgyait. Ezeket az ékszerészek a baden-württembergi Pforhiemben működő állami olvasztóba adják tovább, ahol a törtaranynak minősített tárgyakat feldarabolva tömbökké alakítják.

Az olvasztó szóvivője szerint még a meghosszabbított műszakokban is alig győzik a munkát, mert a pénzügyi válság miatt az arany ára folyamatosan változik, következésképpen az ékszerészektől kapott tárgyakért a feldolgozás időpontjában járó összeget fizetik ki, és senki sem tudja, hogy a következő órákban milyen irányban alakul a nemes fém értéke.

Hanganyag: Vincze András (München)

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Tisza-kormány: Magyar Péter új bejelentéseket tesz, jön a többnapos kormányülés

Tisza-kormány: Magyar Péter új bejelentéseket tesz, jön a többnapos kormányülés

Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön rendkívüli kormányszóvivői sajtótájékoztatón tesz új bejelentéseket a hétvégi kihelyezett kormányülés előtt, miközben a kabinet egyszerre több politikailag érzékeny ügyet mozgat. Szerdán benyújtották az ügynökakták megnyitását célzó törvényjavaslatot, a parlament pedig jövő héten rendkívüli ülésen tárgyalhat hat javaslatot. A Tisztítótűz-művelet keretében a legnagyobb vitát a képviselői mandátum 12 éves korlátozása váltotta ki, amelyet a TASZ szerint ki kellene venni a csomagból. Eközben razzia volt a Semmelweis Egyetemen, őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét, felmondták Balásy Gyula cégeinek szerződéseit, és tovább gyorsult a Fideszhez köthető médiumok leépülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×