Infostart.hu
eur:
354.76
usd:
312.18
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Még soha nem volt ilyen kicsi az élelmiszer-tartalék

Azonnali fellépést sürget az éhínség ellen az ENSZ főtitkára, aki egyúttal emlékeztetett arra, hogy az élelmiszertartalékok mindenhol történelmi minimumra süllyedtek.

Az ENSZ főtitkára a Washington Post című amerikai lapnak nyilatkozva azt mondta: az alapvető termények, így a gabona árának emelkedése milliók életét veszélyezteti a világon.

Ban Ki Mun emlékeztetett arra, hogy az élelmiszertartalékok mindenhol történelmi minimumra süllyedtek; ennek oka a növekvő kínai és indiai keresleten túl a szélsőséges időjárási jelenségek, továbbá az olaj drágulása.

Az ENSZ-főtitkár arra figyelmeztetett, hogy több afrikai és ázsiai országban is lázadások törtek ki az élelmiszer-ellátás bizonytalansága miatt.

Ban Ki Mun úgy vélte: a megfelelő technológia is rendelkezésre áll az éhínség leküzdéséhez. Mint mondta: az ENSZ Világélelmezési Programjában 73 millió ember élelmezéséről kell gondoskodniuk az idén.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×