Infostart.hu
eur:
385.15
usd:
331.63
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Marosvásárhelyen is demonstrálnak

Az RMDSZ nem szól bele a magyar belügyekbe, és azt várja, hogy politikai megoldás szülessen a magyarországi helyzetre. A szintén erdélyi magyar szervezet, a Magyar Polgári Szövetség elnöke szerint azonban a magyar miniszterelnök szavaival feltépte a kettős állampolgárságról szóló népszavazás okozta politikai sebeket.

Az erdélyi magyarokat tömörítő RMDSZ parlamenti megoldást sürget a budapesti megmozdulások kapcsán, elítéli az utcai rongálást, és magyar belügynek tekinti a budapesti eseményeket.

Verestói Attila, az RMDSZ szenátusi frakciójának vezetője az InfoRádióban úgy nyilatkozott, hogy a tüntetők követeléseit be kell illeszteni a politikai elképzelésekbe, és nagyobb hangsúlyt kell helyezni a többpárti egyetértésre.

A Magyar Polgári Szövetség elnöki tisztét ellátó székelyudvarhelyi polgármester szerint a miniszterelnök feltépte a kettős állampolgárságról szóló népszavazás okozta politikai sebeket a határon túli magyarok szívében.

Szász Jenő hozzátette: Marosvásárhelyen gyertyás felvonulást tartanak a budapesti tüntetőkkel történő együttérzésük kifejezésére.

Közölte: Gyurcsány Ferencnek le kellene mondania.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×