Infostart.hu
eur:
353.88
usd:
310.89
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál

Pokolgép robbant Nigériában

Nigériában autóba rejtett pokolgép robbant az egyik olajfinomító közelében; a támadást a Mozgalom a Niger-delta Jogi Egyenlőségéért nevű fegyveres szervezet követte el.

Áldozatokról és anyagi károkról egyelőre nem érkezett jelentés. A 30 kilogramm dinamitot tartalmazó pokolgépet távirányítással hozták működésbe.

A mozgalom a szegénységben élő lakosságnak követelnek nagyobb részesedést a kőolajexportból származó bevételekből. A szervezet közlése szerint a robbantást figyelmeztetésnek szánták a az olajiparban dolgozók és különösen Kína számára, miután a kínai államfő a héten olajipari megállapodásokat írt alá a nigériai kormánnyal. Nigéria a világ nyolcadik legnagyobb kőolajexportőre.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×