eur:
393.88
usd:
369.36
bux:
65674.79
2024. április 23. kedd Béla

Az unió leállította a Hamász támogatását

Az Európai Unió leállította a Hamász radikális mozgalom irányítása alatt álló palesztin kormánynak szánt közvetlen segélyek kifizetését - közölte egy neve elhallgatását kérő uniós tisztviselő. A szervezet szóvivője szerint ez a lépés a palesztin nép kollektív büntetése.

A közlés szerint a döntés oka, hogy a palesztin kormány nem hajlandó elítélni az erőszakot, és elismerni Izrael államot.

Korábban az amerikai külügyi szóvivő azt jelentette be, hogy az Egyesült Államok a palesztinoknak szánt segély növelését tervezi.

Sean McCormack hangsúlyozta: a Hamász vezette kormányt továbbra sem támogatja Washington.

Hozzátette: a következő napokban közlik, hogyan osztják szét az idei évre tervezett mintegy 75 millió dollár segélyt.

Az uniós pénzek folyósításának leállítása a palesztin népet sújtó kollektív büntetéssel ér fel - közölte pénteken Gázában a Hamász szóvivője.

Musír al-Maszri, a radikális mozgalom parlamenti frakciójának vezetője hangoztatta: felszólítják az uniót, hogy ne fogadjon el ilyen döntést, mert az a palesztin nép elleni kollektív büntetéseként értékelhető, amiért a parlamenti választásokon gyakorolta demokratikus jogait.

Címlapról ajánljuk
Patthelyzet: erősödik az idegengyűlölet, de az orosz gazdaságnak nagy szüksége lenne a vendégmunkásokra

Patthelyzet: erősödik az idegengyűlölet, de az orosz gazdaságnak nagy szüksége lenne a vendégmunkásokra

A közép-ázsiai vendégmunkások kulcsszerepet játszanak az orosz gazdaságban, a márciusi, moszkvai terrortámadás azonban jókora zavart okozott a bevándorláspolitikában. Gönczi Róbert, a Migrációkutató Intézet elemzője az InfoRádióban elmondta: „társadalmi trendforduló” érzékelhető a bevándorlókkal szemben, amit egy idő után már az orosz kormányzat sem hagyhat figyelmen kívül. A helyzet nem könnyű, ugyanis az állam eddig vendégmunkások alkalmazásával próbálta mérsékelni a munkaerőhiányt.

Nagy durranás: régóta várt amerikai szuperfegyvert kaphatnak az ukránok

Kijev már szinte a háború kitörését követően kérte Washingtontól, hogy küldjön több száz kilométeres hatótávolságú ballisztikus rakétákat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Történelmi viszonylatban is meredek volt az, ami az építőiparban történt

Történelmi viszonylatban is meredek volt az, ami az építőiparban történt

A közelmúltban jelentős áringadozásokat láthattunk az építőiparban, főleg a pandémia és az ukrajnai háború alatt. Ez a volatilitás nem új, hiszen a korábbi válságok alatt az energiaárak hasonló kiugrását tapasztalhattuk. A jövőben sem valószínű, hogy visszatér az elmúlt évtizedek lassú árnövekedése: a jelenlegi és a következő válságok valószínűleg nyomást gyakorolnak majd az építési költségekre. Az iparágnak ezért proaktívnak kell lennie, hogy csökkentse a függőségeket és kezelje a költségkockázatokat. Ezt korszerű beszerzési gyakorlatok és kockázatkezelési stratégiák elsajátításával teheti meg – véli Timo Koskinen az Euroconstruct finn kutatója.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×