Infostart.hu
eur:
354.14
usd:
311.11
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Váratlanul Irakba utazott Condoleezza Rice

Irakban az új kormány megalakítását sürgette az amerikai külügyminiszter. Condoleezza Rice azután beszélt erről, hogy Jack Straw brit külügyminiszterrel együtt váratlanul Bagdadba látogatott.

A brit diplomácia irányítója azt mondta: a nemzetközi közvélemény aggódik, amiért már négy hónapja húzódik az új bagdadi kormány megalakítása. Hozzátette: amerikai kollégájával a tárgyalások felgyorsítására akarják ösztönözni az iraki vezetőket.

A tervek szerint Condoleezza Rice és Jack Straw találkozik Dzsalal Talabani iraki elnökkel és Ádel Abdel-Mahdi alelnökkel, valamint Ibrahím al-Dzsaafari kormányfővel.

Irakban azután lassult le a kormányalakítási folyamat, hogy a kurdok és a szunniták bejelentették: ellenzik, hogy a parlamentben relatív többséget szerzett síiták jelöltje, Ibrahím al-Dzsaafari maradjon a végleges kormányfő.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Megindult a dollár, reagál a forintárfolyam is

Megindult a dollár, reagál a forintárfolyam is

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×