Infostart.hu
eur:
353.84
usd:
310.23
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Olajárak változásai.
Nyitókép: Getty Images / Petrus

Újabb kőolajszankciókat oldanak fel

Az amerikai pénzügyminiszter megszólalt a kőolajra kivetett szankciók kapcsán.

A kőolaj világpiaci ára csökkenhet, ugyanis Washington azt jelezte, hogy hamarosan feloldhatja a tartályhajókon tárolt iráni nyersolajra vonatkozó szankciókat. A lépés célja a Hormuzi-szoros lezárásával kiváltott drágulás megfékezése – írja a Portfolio a CNBC-re hivatkozva.

Mint a CNBC cikkében olvasható, pénteken kora hajnalban az Intercontinental Exchange Europe-on a globális referenciának számító Brent típusú kőolaj hordónkénti ára 0,4 százalékkal esett vissza, 108,23 dollárra. Ezzel párhuzamosan az amerikai WTI jegyzése 0,6 százalékkal csökkent, 95,56 dollárra.

A következő napokban mintegy 140 millió hordónyi iráni kőolajat mentesíthetnek a szankciók alól – jelentette be Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter. Ez a mennyiség jelenleg is tengeren úszó tárolókban vesztegel, a tárcavezető szerint annak visszavezetése a világpiacra segíthet a következő egy-két hétben kordában tartani az árakat.

A Citi bankcsoport is módosította előrejelzéseit az iráni konfliktus okozta jelentős áremelkedés miatt. Rövid távon,

a következő egy-három hónapban 120 dolláros hordónkénti árra számítanak. Ez a szint a helyzet súlyosodása esetén akár a 150 dollárt is elérheti.

Mint írják, az év végére 70-80 dollár körüli értékre eshet vissza a Brent kőolaj jegyzése, ha a feszültség a következő hetekben enyhül. A szaúdi olajipari illetékesek figyelmeztetése szerint ugyanakkor ha a háborús konfliktus miatti fennakadások április végéig kitartanak, a kőolaj hordónkénti ára akár a 180 dollárt is meghaladhatja.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Nemzetközi porondról igazolt új embert a Külügyminisztérium, szivárognak az első nevek a távozó misszióvezetőkről

Nemzetközi porondról igazolt új embert a Külügyminisztérium, szivárognak az első nevek a távozó misszióvezetőkről

A Külügyminisztérium új alapokra helyezi a diplomáciai kar tagjainak kiválasztását, így a jövőben a politikai kapcsolatok helyett kizárólag a szakmai érdemek döntenek majd. Ennek részeként harminchét misszióvezetőt rendelnek haza, a megüresedő helyeket nyílt pályázaton töltik be, a humánerőforrás-gazdálkodás irányítását pedig a nemzetközi versenyszférából érkező szakember veszi át - jelentette be Velkey György. A Telex eközben arról írt, a hazarendeltek között van Orbán Viktor unokatestvére, és Csiszár Jenő egykori műsorvezető is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×