eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Nyitókép: Pixabay

Miniszteri biztos: az életbiztosítás a "mindenképpen kell" kategória Nyugat-Európában

Kovács Zsolt egy interjúban arról is beszélt, hogy ösztönözni szeretnék az életbiztosítások kötését és a nyugdíj előtakarékoskodást.

Az Indexnek nyilatkozva a miniszteri biztos elmondta, hogy Magyarországon a biztosítások száma messze elmarad a fejlett európai országok szintjétől. Még a legelterjedtebb lakás- és házbiztosításokat is csak az ingatlanok 70 százalékra kötötték, ugyanakkor a magyarok több mint kilencven százaléka saját tulajdonában lakik.

Ennél is rosszabb az arány az életbiztosításoknál, amelyeket a köznyelv „halálbiztosításként” emleget. Sokan úgy vélik, kidobott pénz a biztosítás díja, hiszen ha megélik a biztosítási időszak végét, az olyan, mintha az ablakon dobták volna ki a pénzt. Ezzel szemben

Nyugat-Európában a kockázati életbiztosítás a „mindenképpen kell” kategóriába tartozik,

legkésőbb az első munkaviszony létesítésekor kötnek egy szerződést az emberek – közölte a miniszteri biztos.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a fiatalság és a minimális kockázat miatt egy többmilliós szerződés pár száz forintba kerül havonta, és a kockázati életbiztosítás az alapfedezet mellett rokkantságra, de akár kórházi kezelésre, műtétre is fizet, és arra nincs garancia, hogy tíz év alatt ilyen eset nem fordul elő.

Kovács Zsolt a nyugdíj-előtakarékosságról azt hangsúlyozta, hogy a hazai nyugdíjrendszer stabil, noha az Európai Bizottság pont pár hónapja jelezte Magyarországnak, hogy szükség lenne az újragondolására. Ugyanakkor azt is mondta:

a kormányzat, akár kedvezményekkel is, ösztönözni akarja az öngondoskodást.

A miniszteri biztos reményét fejezte ki, hogy egyre többen ismerik majd fel ennek a fontosságát, és innentől fel fognak értékelődni azok az évtizedeken átnyúló megoldások, amelyek költséghatékonyan tudnak kiegészítő alternatívát kínálni az időskori anyagi biztonság fedezetére.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×