Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 7. vasárnap Róbert
Nyitókép: Unsplash.com

Már az önkormányzatoknak is kötelező a 25 százalékos fogyasztáscsökkentés

A kormány módosította az egyes intézmények földgázfelhasználásának szabályozását. Lehetőséget is tartalmaz.

A csütörtöki naptól a helyi önkormányzatokra és az általuk fenntartott költségvetési szervekre is érvényes a 25 százalékos kötelező fogyasztáscsökkentés – derül ki a szerda esti közlönyből.

A kormányrendelet lehetővé teszi ugyanakkor, hogy az alapítványok, közalapítványok és intézményeik, az egyházi és a nemzetiségi önkormányzati intézmények csatlakozzanak a csökkentéshez, és ebben az esetben – ha ezt 15 napon belül közlik –, a földgázkereskedők kötelesek az érvényes szerződéseikben szereplő mennyiség csökkentését elfogadni, ami automatikusan bekerül a szerződésbe, és a kereskedő emiatt semmilyen retorziót nem alkalmazhat, „az e rendelet alapján keletkező vagyoni hátrány az intézményre, a csatlakozásra jogosultra nem hárítható át” – idézi a Hvg.hu.

A külképviseleteket viszont kivették a rendelet hatálya alól.

Címlapról ajánljuk
A 100 kvintillió pengőtől a mínusz 37 dolláros olajig, avagy a gazdaságtörténet legfurcsább számai

A 100 kvintillió pengőtől a mínusz 37 dolláros olajig, avagy a gazdaságtörténet legfurcsább számai

A közgazdaságtan legizgalmasabb számai nem a tankönyvek lábjegyzeteiben élnek. Nem is steril grafikonokon vagy Excel-táblák mélyén. A legemlékezetesebb gazdasági számok többnyire akkor születnek, amikor a gazdaság a feje tetejére áll. Amikor a pénz már nem működik pénzként; amikor egy bank nagyobbra nő, mint az egész ország; amikor az olaj ára negatív lesz; vagy amikor a befektető azért fizet, hogy kölcsönadhassa a pénzét.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×