eur:
407.39
usd:
386.42
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Utasok a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. július 17-én. A reptéren a forgalom jelenleg a koronavírus-járvány előttinek csupán a töredéke, de hétről hétre több járat és utas fordul meg itt. Júliusra már csaknem tízezerre nőtt a napi utasszám, ami jelentős növekedés júniushoz képest, amikor a teljes havi forgalom 84,4 ezer utas volt, az egy évvel korábbi 1,5 millióval szemben.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Befutott a kormány ajánlata a ferihegyi reptérre

Az ajánlat a piaci ár alatt volt - írta a Bloomberg.

Ajánlatot tett a kormány a Budapest Airport Zrt. megvételére a héten – írja a Bloomberg információi alapján a napi.hu.

A hírügynökség értesülései szerint az ajánlat a piaci ár alatt volt, a hasonló, mostanában kötött megállapodásokhoz mérve. Az egyik forrás erre példaként Sydney repülőterét említette, amely júliusban kapott egy ajánlatot a 2019-es EBITDA-ja 22-szeresére, ami a cég profitabilitásának a mértéke. Tavaly a Budapest Airport 38 millió eurós EBITDA-t és 110 millió eurós éves veszteséget ért el. A várakozások szerint a működése a járvány előtti szintre 2023-ra térhet vissza.

A többségi tulajdonos, a német AviAliance nem kívánta kommentálnita a portál értesülését, míg a kormány nem reagált.

Egy hónapja Palkovics László innovációs és technológiai miniszter azt mondta: nemcsak tulajdonrészt kíván a kormány szerezni, hanem azt akarja, hogy ismét többségében magyar tulajdonosa legyen a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérnek. Hozzátette, tárgyalásos megoldásra törekednek, de a koncessziós szerződésben vállaltakat mindenkinek be kell tartania. "Ha nem tudja vagy nem akarja betartani, akkor viszont változtatni kell. Mi készek vagyunk a helyzet rendezésére" – jelentette ki a tárcavezető.

A Budapest Airport tulajdonosai nemrég közleményben utaltak arra, hogy nem akarják eladni a céget.

A reptér privatizációja 2005-ben kezdődött és a magyar kormány 2011-ben adta el a maradék részesedését is a reptérben. A koncessziós megállapodás 2080-ig tart.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×