eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke előadást tart az EU fejlesztési források felhasználása címmel megrendezett konferencián a fővárosi Premier Kultcaféban 2016. november 24-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

2024-ig Parragh László marad az MKIK elnöke

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) küldöttgyűlésén a 127 küldött - nyílt szavazáson - ellenszavazat nélkül, 19 tartózkodás mellett ismét Parragh Lászlót választotta meg a köztestület elnökének.

Parragh László, a kamara tevékenységéről tartott beszámolójában hangsúlyozta, a köztestület az elmúlt években sokat tett azért, hogy a magyar gazdaság sikereket tudott elérni, a koronavírus miatt előállt helyzetben pedig javaslataival járul hozzá a válság kezeléséhez, a kilábaláshoz.

Elmondta, hogy a kamara aktívan részt vesz a gazdaságfejlesztésben, a szakképzés, a felnőttképzés, a felsőoktatás alakításában, a külgazdasági tevékenyég erősítésében, a vállalati vitarendezésben, az európai uniós forrásokból finanszírozott projektek megvalósításában.

Kifejtette, hogy a gazdaságfejlesztés és érdekérvényesítés területén aktívan részt vettek a bérmegállapodási programok kidolgozásában, az európai uniós források hatékony felhasználásának előkészítésében. Támogatták továbbá a kormány gazdaságfehérítő intézkedéssorozatát a vállalkozói észrevételek közvetítésével, az adózási környezet folyamatos finomhangolását a vállalkozói szféra jövedelempozíciójának és versenyképességének javítása érdekében, köztük a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) átalakítását.

Az MKIK elnöke szólt arról is, hogy a kamara fontos szerepet tölt be a szakképzésben, hozzájárult a duális képzés társadalmi és politikai elfogadtatásához. Működtetik az Ágazati Készség Tanácsokat, részt vettek az Országos Képzési Jegyzék (OKJ) racionalizálásában.

Parragh László szerint erős hazai vállalkozói bázisra van szükség, és a gazdasági versenyképesség javítása érdekében fenn kell tartani a növekedésbarát adórendszert, a vállalkozások finanszírozásának támogatását, amelyben a Széchenyi-kártya program fontos szerepet tölt be, és bizonyította létjogosultságát.

A kamarai hálózat előtti kihívásnak nevezte, hogy a válsághelyzetben valamennyi vállalati problémára választ tudjanak adni.

A küldöttek megválasztották az MKIK 40 tagú elnökségét.

Miklóssy Ferencet, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökét az MKIK általános alelnökének választották. Az MKIK alelnöke lett Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Fasimon Sándor, az INA igazgatósági elnöke, Horváth Vilmos, a Soproni Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnöke, Kovács J. Attila, az MKIK és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara kézműipari alelnöke, Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Vereczkey Zoltán, a Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

A küldöttek döntöttek az MKIK ellenőrző, valamint az etikai bizottságáról is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×