Infostart.hu
eur:
355.68
usd:
305.79
bux:
130932.26
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Nyitókép: Pixabay

Visszafoghatja az árrobbanást a falusi csok egyik megkötése

Megosztották a felvehető tízmillió forintos összeget, ez jelentős hatást gyakorolhat az ingatlanárakra egy elemzői vélemény szerint.

Az ingatlanárak robbanását fogja vissza az a feltétel, hogy a falusi családi otthonteremtési kedvezmény (csok) tízmillió forintos összegének felét lehet csak ingatlanvásárlásra fordítani - közölte az ingatlan.com vezető elemzője. Balogh László pénteken az M1 aktuális csatornán hozzátette, a másik ötmillió forintot felújításra, bővítésre lehet felhasználni. Véleménye szerint ez arra teremt lehetőséget, hogy az egyes települések képe, élhetősége 10-15 éven belül jelentősen felfrissüljön.

Hangsúlyozta, a falusi csok javíthatja az adott településen élő emberek anyagi helyzetét, mert a népességnövekedés az ott élőknek is több lehetőséget teremt.

Az ötezer fő alatti településeken igénybe vehető program több mint kétezer települést érint. A nagyvárosok közelében lévő településeken nagyobb érdeklődés várható - ismertette az elemző.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtti beszéde az Országgyűlésben: más állami tisztségekre is kiterjedhet a 8 éves időkorlát

Magyar Péter napirend előtti beszéde az Országgyűlésben: más állami tisztségekre is kiterjedhet a 8 éves időkorlát

Megkezdődött az új országgyűlési ciklus harmadik parlamenti ülése, napirend előtt Magyar Péter felszólalásával. A kormányfő közölte: a 8 éves korlátot kiterjesztik más vezető állami tisztségekre is, hogy a pártérdek, a hatalmi érdek és a magánérdek jobban szétválasztható legyen. „Olyan ember ne jöjjön politikusnak, aki ebből akar meggazdagodni” – mondta. Megvolt az első komoly szócsata is, a frakcióvezetők reakciójára a miniszterelnök is válaszolt. Alaptörvény-módosítás is jön, felállítanak öt vizsgálóbizottságot is.

Nem változott az alapkamat

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa változatlanul 6,25 százalékon hagyta a jegybanki alapkamatot, a kamatfolyosó két széle sem változott – jelentette be a jegybank kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.05.26. kedd, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×