Infostart.hu
eur:
363.35
usd:
311.79
bux:
0
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Nyitókép: Pixabay

Kedvező változás a céges autóknál

2019 január elsejétől változik a személygépkocsi-bérlet áfája.

Eddig ha valaki gépkocsit vett bérbe, és tudta igazolni, hogy milyen mértékben használja vállalkozási célra, akkor ilyen mértékben az áfát levonhatta. Most annyiból lesz kedvezőbb a szabály, hogy ha valaki cégérdekből használja bérelt gépjárművét, akkor rögtön megkapja azt a jogot, hogy a bérlet vagy az operatív lízing esetében a kapcsolódó áfa 50 százalékát levonja - mondta Hegedűs Sándor, az RSM adóüzletág-vezetője. Így megszűnik az útnyilvántartások készítésének kényszere és pénzügyileg is jobban járnak a vállalkozások.

Az útnyilvántartás-alapú áfalevonásra továbbra is lehetőség van: az FMCG-szektorban például sok ügyféllátogató járja az országot, ilyen esetekben az üzleti érdek akár 80-90 százalékos érték is lehet.

Mivel a céges autók jelentős hányadát operatív lízinggel vagy hosszútávú bérlettel hasznosítják, nagyon sok járművet érinthet a változás. Hegedűs Sándor szerint a cégesautó-állomány 70-80 százaléka is érintett lehet. Céges autóból pedig nagyon sok van, az új járművek forgalomba helyezésénél ugyanis jóval több a céges, mint a magánautó - fejtette ki az RSM adóüzletág-vezetője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Tisza-kormány: megvan az új 2026-os költségvetési terv, órákon belül kezdődik a Vagyonvisszaszerzési Hivatal elnökjelöltjeinek meghallgatása

Tisza-kormány: megvan az új 2026-os költségvetési terv, órákon belül kezdődik a Vagyonvisszaszerzési Hivatal elnökjelöltjeinek meghallgatása

A Tisza-kormány hétfőn nyilvánosságra hozta a 2026-os költségvetés felülvizsgált változatát, amely mintegy 700 milliárd forintos megtakarítást irányoz elő, és 500 milliárd forintos Havária Alapot hoz létre az aszály és az energiaválság kezelésére. A nap másik kiemelkedő eseménye egy magyar Gripen vadászgép balesete volt Szolnok közelében, amelyből a pilóta katapultált és stabil állapotban van. Emellett fontos mérföldkőhöz ért a kormány vagyonvisszaszerzési programja: kiderült a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöki posztjára pályázó három versenyben maradt jelölt neve, akiket kedden és szerdán hallgatnak meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×