Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond az Ericsson Magyarország újonnan épült budapesti székháza és fejlesztési központja, az Ericsson Ház megnyitóünnepségén 2018. május 29-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Orbán Viktor: Magyarország több mint 130 milliárd forintot fordít a telekommunikáció fejlesztésére

Hódítója és nyertese akar lenni Magyarország a digitális világnak - közölte a kormányfő az Ericsson 24 ezer négyzetméteres budapesti fejlesztő központjának megnyitóján. Orbán Viktor elmondta: 2014 és 2021 között az ország több mint 130 milliárd forintot fordít a telekommunikáció fejlesztésére.

A magyarok ma már újra elhiszik, hogy többre képesek, mintsem hogy ügyesen lavírozzanak és alkalmazkodjanak; Magyarország ma már nem csak mer gondolkodni, hanem időnként mer magyarul gondolkodni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten, az Ericsson Magyarország új budapesti székháza és fejlesztési központja megnyitó ünnepségén.

A kormányfő hozzátette: ez látható az adórendszeren, a költségvetési gazdálkodáson, a befektetéstámogatási rendszeren, a külpolitikán, a határvédelmen vagy a migrációs politikán is.

A saját logikánkat követjük, ehhez jó adottságaink vannak, a svédekhez hasonlóan egyedülálló a nyelvünk és egyedülálló az észjárásunk - jelezte.

Kiemelte: a telekommunikáció európai úttörői között a kezdetek óta ott voltak a svédek mellett a magyarok is. Puskás Tivadarnak köszönhetően Magyarország gyorsan a távközlés élvonalába került - emlékeztetett. Ez az Ericsson alapítójának, a svéd telekommunikáció atyjának, Lars Magnus Ericssonnak is feltűnt, 1911-ban az első külföldi beruházó Magyarországon ebben a szektorban az Ericsson volt - idézte fel Orbán Viktor.

Ericsson-elnök: a magyar mérnökök munkája elismerésre méltó

Az Ericsson elismeri a magyar kutatók és mérnökök tehetségét, a magyarországi kutatási és fejlesztési egység folyamatos bővülése az ő munkájuknak köszönhető - mondta Börje Ekholm, az Ericsson Group elnök-vezérigazgatója az Ericsson Magyarország újonnan épült budapesti székháza és fejlesztési központja, az Ericsson Ház megnyitó ünnepségén Budapesten, kedden.

Börje Ekholm kiemelte, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel kedden aláírt szándéknyilatkozatuk az oktatás, a kutatás és az innováció területén folytatott együttműködés kiterjesztésére - jól mutatja elkötelezettségüket az ország iránt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar esetleges megszüntetéséről: ezt eddig csak az ellentábor híresztelte

Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar esetleges megszüntetéséről: ezt eddig csak az ellentábor híresztelte

A megszűnéssel kapcsolatos pletykák hátterében az állhat, hogy a szervezetet az Orbán-kormány idején hozták létre – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Horváth Péter is hallott arról, hogy adott esetben kibővíthetik a tagságot vagy a kart kamarává alakíthatják át. Reagált a szervezetét ért kritikákra is az NPK újraválasztott vezetője.

Magyar Péter: Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott – videó

„Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott. Az alkotmánybírók is kimondták, hogy vége van. Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×