Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
331.75
bux:
120690.82
2026. január 14. szerda Bódog
Ezek az üzletek lesznek nyitva húsvétkor is

Ezek az üzletek lesznek nyitva húsvétkor is

Idén először négynapos munkaszünetet hoz a húsvét, ezért összeszedtük, milyen lesz a nyitvatartási rend az ünnepek alatt, és mely üzletek lesznek folyamatosan nyitva.

Munkaszüneti nappá nyilvánították az idéntől nagypénteket, ezzel négynapos ünneppé vált a húsvét. A plusz munkaszüneti nap a boltok nyitva tartását is érinti, pénteken zárva lesz a boltok többsége, emiatt csütörtökön várhatóan hatalmas tömeg lesz az üzletekben.

A boltok nyitva tartása a húsvéti időszakban:

  • április 14., péntek: zárva
  • április 15., szombat: a szokásos, szombati rendnek megfelelő nyitva tartás
  • április 16., vasárnap: zárva
  • április 17., hétfő: zárva
  • április 18., kedd: a szokásos hétköznapi rend szerinti nyitva tartás

Nagypénteken, húsvét vasárnapján és hétfőjén is lesznek azonban olyan kereskedelmi egységek, amelyek a hatályos jogszabályok szerint kinyithatnak. Az Origo szerint az alábbi üzlettipusok lehetnek nyitva:

  • benzinkutak
  • az ügyeleti rend szerint működő gyógyszertárak
  • virágboltok
  • édességboltok
  • a vendéglátó- és szórakozóhelyek
  • kisebb boltok, nonstop üzletek, trafikok, ha maga a tulajdonos vagy segítő családtag dolgozik
  • a húsvét alkalmából rendezett piacok, vásárok árusító helyei

Az ünnep miatt megváltozó nyitva tartásról a bejáratnál kell tájékoztatni a vásárlókat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×