eur:
407.03
usd:
358.15
bux:
92105.94
2025. április 25. péntek Márk
Túl ügyesek a műmézgyártók

Túl ügyesek a műmézgyártók

Magyarország támogatja az uniós mézadatbank létrehozását, hogy az ország boltjai után egész Európa megtisztuljon a silány mézutánzatoktól - közölte az InfoRádiónak nyilatkozva a földművelésügyi tárca parlamenti államtitkára, miután egy uniós mézpiaci ellenőrzés a minták több mint húsz százalékáról bebizonyította, hogy hamisítvány.

„A központi mézadatbank létrehozását Magyarország támogatja. Ebbe az adatbankban a tervek szerint összegyűjtenék azokat a cukormintákat, amelyeket a méhek etetéséhez használnak, és azokat

a mézmintákat, amik az egyes országokra jellemzőek”

- közölte Nagy István.

Erre az államtitkár szerint azért van szükség, mert a hamisítók, a műmézgyártók olyan ügyesen tudnak hamisítani, hogy rendkívül precíz,

kifinomult laboratóriumi technikára van szükség ahhoz, hogy lebuktassák őket.

„Ebben segítene a mézadatbank, amellyel igazolni lehet, hogy természetes eredetű mézről beszélünk-e” - tette hozzá Nagy István.

Legsürgetőbb feladatként említette az államtitkár azt, hogy

tisztázzák, a mézes üveg címkéjén milyen feliratok lesznek.

„Ezen nagyon sürgősen változtatni kell, hogy az európai vásárló teljesen tudatában legyen annak, hogy mikor vásárol igazi mézet és mikor vásárol hamisítványt” - indokolta a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára.

Nagy István szerint csak ezután lehet beszélni arról, hogy milyen lesz a mézadatbank, és arról, hogy hogyan lehet megakadályozni a további hamis termékek beérkezését.

Az államtitkár szerint a mézadatbank létrehozása az európai méhészközösségben és az európai fogyasztók körében is támogatókra találhat, ám a nagy mézexportőrök biztosan nem fogják ezt támogatni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

A hitbeli mellett nemzeti szimpátián alapuló közelséget is érzett a kormányfő Ferenc pápával, aki - mint hangsúlyozta - háromszor is találkozott a magyarokkal. A kormányfő szólt még a "háborús pszichózisról", szerinte Ukrajnával együtt a háborút is felvennénk az EU-ba, amely viszont épp békeszövetségként jött létre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A brexitet megelőzőnél is jobbá válhat a munkaerőáramlás

A brexitet megelőzőnél is jobbá válhat a munkaerőáramlás

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen és a brit miniszterelnök, Keir Starmer egyre szorosabb együttműködés jeleit mutatják, mivel mindkét fél érdeke, hogy a britek is kivegyék részüket a kontinens újrafegyverkezéséből, és így a stratégiai függetlenség kialakításából. Az eddig vitapontként kezelt érdekkülönbségek most apró nézeteltérésekként jelennek meg, amelyekből mindkét fél kedélyesen enged, és így a fiatal munkaerő is újra szabad áramlást kaphat London irányába.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 25. 08:57
×
×
×
×