Infostart.hu
eur:
385.33
usd:
331.01
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

KSH: nőtt a kiskereskedelmi forgalom

Júliusban - az előző havi csökkenéssel szemben - ismét nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene és 1,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit a naptárhatástól megtisztított adatok szerint - jelentette a hónap elején közölt előzetes adatot megerősítve kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A kiigazítatlan mutató 1,8 százalékos növekedést jelez, az előzetesen közölt 1,7 százalékos növekedésnél is jobbat.

A szezonálisan és naptárhatástól megtisztított adatok szerint az üzemanyag eladások 1,0 százalékos csökkenése miatt a forgalom 0,4 százalékkal elmaradt az előző havitól, de az élelmiszer-kereslet 0,6, a nem élelmiszer jellegű termékek értékesítése pedig 0,5 százalékkal nőtt.

A naptárhatástól megtisztított éves adatok szerint júliusban az élelmiszer-értékesítés az átlaggal megegyező 1,2 százalékkal nőtt az előzetesen közölt 1,0 százalékos emelkedéssel szemben, a nem élelmiszer termékek eladása 0,9 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit az előzetesen közölt 1,0 százalékos emelkedés helyett.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×