Erősen érinti a válság a gyümölcslé- és jegestea-szektort, mivel az emberek könnyebben lemondanak az élvezeti termékekről - közölte az InfoRádióval a Rauch Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. Kardos Gábor kifejtette: idén a gyümölcslevek piaca 11 százalékkal, míg a jeges teáké 8 százalékkal csökkent.
A cégnél úgy vélik, hogy jövőre már a gazdaság kilábal a válságból, és ez megalapozza az enyhe lakossági fogyasztásnövekedést is, amely a piacon összességében nem visszaesést, hanem stagnálást hoz majd - emelte ki.
Az idei évben az előző évhez képest mintegy 5 százalékos árbevétel-növekedés várható a cégnél, ami azt jelenti, hogy az árbevétel várhatóan eléri majd a 17,3 milliárd forintot. A társaság jövőre az idei árbevétel-növekedést is meghaladó, 7-8 százalékos árbevétel-emelkedést vár - közölte Kardos Gábor.
Az ügyvezető igazgató szólt arról is, hogy cég termékeit 98 százalékban magyar alapanyagból állítja elő. A termelés 80 százalékában almát dolgoznak fel. Az idei évben várhatóan mintegy 80 ezer tonna magyar gyümölcsből készül gyümölcslé és félkésztermék.
A Rauch Hungária Kft. árbevételének több mint felét, 55 százalékát az export adja, a fennmaradó hányadot pedig a belföldi értékesítésből szerzi meg a cég. A cég a környező országokba, továbbá Csehországba és Bulgáriába exportálja termékeit. A Rauch cégcsoport magyar leányvállalata a cégcsoport árbevételének mintegy 10 százalékát produkálja.
Hanganyag: Kaputa Júlia





