Infostart.hu
eur:
365.93
usd:
313.15
bux:
133942.3
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

A PM módosította deficit-előrejelzését

A Pénzügyminisztérium prognózisa szerint februárban - önkormányzatok nélkül - 252,2 milliárd forint államháztartási hiány várható - mondta Tátrai Miklós a szaktárca államtitkára.

Az államháztartás januári hiánya az előzetes adatok szerint 196,1 milliárd forint volt, szemben a prognosztizált 224,6 milliárddal - jelentette be Tátrai Miklós.

Az államtitkár közölte: a PM csökkentette az első negyedévi hiányprognózisát, a korábbi 894,5 milliárd forinttal szemben 852,7 milliárd forint deficitet vár.

"Az első negyedévi bevételeknél a korábbinál 60 milliárd forinttal, a kiadásoknál pedig 18 milliárddal többre számítunk" - mondta, hozzátéve, hogy az első negyedévi prognosztizált deficit a GDP 3,4 százalékának felel meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
Meredeken emelkedik az olajár, egyre jobban aggódnak a befektetők

Meredeken emelkedik az olajár, egyre jobban aggódnak a befektetők

Mérsékelt hangulatromlás látszik a világ tőzsdéin az elmúlt órákban. Szerdán a negatív tartományban zártak az amerikai részvényindexek, és csütörtökön az ázsiai piacok is lejtmenetbe kapcsoltak. A befektetők egyrészt az újra meredeken megugró olajár miatt aggódnak, de az elmúlt órákban közzétett vállalati gyorsjelentések is csak vegyes képet mutatnak. Közben pedig az amerikai jegybank is óvatos kijelentéseket tett az előttünk álló időszakkal kapcsolatban. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×