Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
338.51
bux:
121718.08
2026. március 29. vasárnap Auguszta
Nyitókép: Facebook/Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság

Gombaszigorításra figyelmeztetnek

Egyre többen érkeznek az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság területeire a gazdag gombavilága miatt is, ám a gombaszedők miatt most már lépéseket kellett tenniük a szakembereknek.

Az idei évtől megszigorította a gombagyűjtés ellenőrzését az Őrségi Nemzeti Park. Mint közölték, az egyre nagyobb számú gombaszedő miatt olyan hatások érhetik a gombákat és élőhelyeiket, amely veszélybe sodorhatja ezt a különleges és az ökoszisztémában nélkülözhetetlen élőlénycsoportot.

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság az Őrségi Gombász Egyesület szakmai támogatásával, igyekszik megőrizni ezeket az élőhelyeket, mégpedig azzal, hogy szigorítja a gombagyűjtés ellenőrzését, valamint kiemelt figyelmet fordít a gombákkal kapcsolatos tájékoztatásra is.

Az igazgatóság pontokba szedte a legfontosabb tudnivalókat, amelyekre mindenképp érdemes figyelniük a gombagyűjtőknek:

  • Fokozottan védett természeti területen kívül szedjenek gombát!
  • Csak azokat a fajokat szedjék le, amelyek nem védettek!
  • A csoportosan szervezett gombagyűjtés, tanfolyam vagy túra közösségi eseménynek minősül, amelyhez a természetvédelmi hatóság engedélyére van szükség.
  • Fejenként és alkalmanként legfeljebb 2 kg gombát szedjenek!
  • Csak olyan és annyi gombát szedjenek le, amit el is fogyasztanak, a többit hagyják az élőhelyén!

A gombavilág védelméről a Harmónia újságban lehet részletesebben olvasni (2025-ös szám).

Címlapról ajánljuk
Hiába esett sok hó a télen, drámai szintre csökkenhet a nyári szezonra a Balaton vízszintje

Hiába esett sok hó a télen, drámai szintre csökkenhet a nyári szezonra a Balaton vízszintje

A Balaton szabályozott vízszintje a nyári időszakban általában 120 centiméter, de az előzetes számítások szerint ezt idén nem éri el a tó, melynek jelenleg 89 centiméteres az átlagos vízállása – mondta az InfoRádióban Bíró Tibor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője figyelmeztetett: nem olyan sokára akár nullás vízállásra is lehet számítani, ami ökológiai és turisztikai szempontból egyaránt komoly problémákat okozhat.

Szabó Szabolcs visszalépése után átrendeződtek az erőviszonyok a budapesti 9-es körzetben

Az alaposan átrajzolt, Csepelhez kötődő budapesti 9-es egyéni választókerületben a csatát már háromszor is megvívó duó helyett most új páros küzd meg a győzelemért: a Fidesz Németh Szilárd helyett Király Nórát indítja, míg a körzetet háromszor is megnyerő ellenzéki Szabó Szabolcs visszalépett, így esélye nyílt a tiszás Kátai-Németh Vilmosnak.
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×