Infostart.hu
eur:
384.44
usd:
327.61
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Nyitókép: forrás: Facebook/Pecaverzum

Bizarr, eltorzult külsejű halat fotóztak Délegyházán

A hal furcsa külsejéért valószínűleg betegség a felelős.

A Magyar Haltani Társaság kapta a halról készült fotót, amit tavaly decemberben láttak a Délegyházi-tavaknál - írja a Pecaverzum.

A fotó készítője nem tudta megállapítani, milyen fajta hal lehetett, és érdeklődött a Magyar Haltani Társaságnál, hátha a szakértők tudják, mi állhat a jelenség hátterében.

Az MHTT megállapította, hogy a halnak nincs bajusza, kicsi a feje, magas a háta és nagyok a pikkelyei, az úszói pedig szürkés színűek, igy valószínűleg egy ezüstkárászról (Carassius gibelio) lehet szó.

Mint írják, a tünetegyüttest, azaz a kidülledt szemet, a pikkelyborzolódást és a hasi duzzanatot több különböző kórokozó is okozhatja, ilyen vírus például a tavaszi virémia vagy más néven hasvízkór. Azt azonban hozzátették, hogy a biztos kórkép felállításához laboratóriumi vizsgálatra lenne szükség.

Címlapról ajánljuk

A forint az év egyik sikervalutája lett, nem véletlenül

2025-ben nemcsak az elemzők grafikonjain, hanem a pénztárcákban is érzékelhető volt az árfolyamok mozgása. A forint az év egyik legjobban teljesítő valutája lett, miközben a rubel és a svéd korona is látványosan erősödött. A háttérben eltérő gazdaságpolitikai utak, de meglepően hasonló eredmények álltak. Ez a cikk azt mutatja meg, hogyan és miért jutalmazta a piac a fegyelmet.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×