Infostart.hu
eur:
385.08
usd:
331.26
bux:
123168.85
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Adománygyűjtéssel mentenék meg a gyönyörű horgásztavat

Bizonytalan ideig szünetel a horgászási lehetőség, tízmilliók hiányoznak az újrakezdéshez.

Adománygyűjtés kezdődött a szászvári horgásztó megmentéséért, miután a csapadékmentes időjárás okozta szárazság és vízhiány miatt kritikussá csökkent a víz mélysége, szükséges lenne az iszapkotrás, ám a halastavat kezelő tulajdonosnak erre nincs pénze - írta a Bama cikke alapján a 24.hu.

A Szászvári Haladás Horgász Egyesület elnöke a lapnak elmondta, a 9 hektáros tó – ahová az ország számos pontjáról érkeznek horgászok – őshonos élőhely, komoly halállománnyal és szépen rendben tartott környezettel. Szilágyi Ferenc elmondta, a tóban azonban az elmúlt időszakban rengeteg iszap képződött. A part menti területeket többször is kotorták, ám ez már nem elegendő, és a meder egészének a rendbetételére volna szükség a horgászási lehetőség biztosításáért, valamint az itt élő állatok és a természeti környezet megóvása érdekében is.

A tagdíjak és horgászjegyek összegéből gazdálkodó nonprofit szervezetnek azonban nincs meg a kotráshoz szükséges több tízmillió forintja. Kifejezetten a meder kotrására pályázati lehetőség nincs, ezért adománygyűjtésbe kezdett az egyesület, hátha sikerül összegyűjteni a pénzt a festői szépségű tó megmentéséhez.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről
„Megvan az olajunk”

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – erről beszélt egy szerdai tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni. Olajból „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció nő, a benzin drágul". Cikkünk frissül.

N. Rózsa Erzsébet az Arénában: Irán esélye az lehet, ha Donald Trumpnak „ennyi elég”

Az Irán ellen indított háború a legtöbb elemző szerint is addig tarthat, ameddig az amerikai elnök úgy érzi, hogy eléri, amit akart – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel-Kelet-szakértő.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, kiderült, ki lehet az új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról szerdán

NATO-tagállamra lőttek ki ballisztikus rakétát, tengeralattjáró-támadás az Indiai-óceánon, kiderült, ki lehet az új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról szerdán

Ötödik napja tart és egyre csak szélesedik Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma a két országban összesen túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az Egyesült Államok szerdán Srí Lanka partjainál tengeralattjáróval süllyesztett el egy iráni hadihajót, legalább 80-an meghaltak. Irán a NATO-tagállam Törökországra lőtt ki ballisztikus rakétát, melyet semlegesítettek. Közben kiderült: a néhai Ali Hámenei ajatollah fia, Modzstaba Hámenei az elsőszámú esélyes, hogy legfőbb vezetőnek válasszák Iránban. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×