Infostart.hu
eur:
385.47
usd:
328.12
bux:
109761.83
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Lively closeup of autumn leaves falling on the ground in a park, with a majestic oak tree on a meadow in the background lit by the sun
Nyitókép: Smileus / Getty

Még pár napig élvezhetjük a napsütést, aztán jön a változás

A Kárpát-medence időjárásában lényeges változás továbbra sem lesz, azaz marad a napos, száraz idő, az éjszaka képződött köd napközben mindenütt feloszlik.

Az éjszaka képződött ködfoltok péntek délelőtt mindenütt feloszlanak, a párásság megszűnik, ezt követően derült, napos, száraz idő várható. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, azonban a Győr-Szeged vonal széles sávjában időnként megélénkül a déli, délkeleti szél.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 13 és 17 fok között alakul.

Az éjszaka képződő köd, illetve rétegfelhőzet feloszlását követően szombaton általában derült vagy gyengén felhős, napos idő várható. A köd legtovább a nyugati, délnyugati megyékben maradhat meg. Csapadék nem várható. A délkeleti, keleti szél több helyen megélénkül, néhol megerősödik. Hajnalban -3, +7, a délutáni órákban általában 12, 17 fokot mérhetnek.

Novembertől változik a helyzet, egyre több lesz a felhő és nő a csapadékhajlam is.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Vegyesen zárt Amerika

Vegyesen zárt Amerika

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 20:29
×
×
×
×