Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Pixabay

Hőség és zivatarveszély miatt is figyelmeztetéseket adtak ki - térkép

Másodfokúak is vannak köztük néhány megye esetében.

Vasárnap a déli megyékben már 27 Celsius-fok felett alakul a középhőmérséklet, Baranya, Tolna, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Békés megyére adott ki másodfokú figyelmeztetést a hőség miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Négy megye - Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye - kivételével az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Az országos előrejelzés szerint a hajnali 14-22 fokról délután 31-37 fokig melegszik a levegő.

A hőség miatt Müller Cecília országos tisztifőorvos hétfő éjfélig adta ki másodfokú intézkedését a hőségriasztásról.

A meteorológiai szolgálat azt is kiemelte, hogy vasárnap délutántól az ország északi felében alakulhatnak ki nagyobb számban zivatarok, amelyek a Dunától keletre (hozzávetőlegesen az Északi-középhegység térségében) rendszert is alkothatnak. Ezeket hevesebb, akár 90 kilométer/órást elérő szélroham, felhőszakadás és jégeső is kísérheti.

Zivatarveszély miatt az egész országra figyelmeztetéseket adtak ki, köztük Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokút. Ezen négy megyére felhőszakadás veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetést léptettek életbe.

Címlapról ajánljuk
Szakíró Max Verstappen új csapattársáról: ha nem alkalmazkodik jól, az elődei sorsára jut

Szakíró Max Verstappen új csapattársáról: ha nem alkalmazkodik jól, az elődei sorsára jut

A motorsportol.hu főszerkesztője szerint a Red Bull teljesen logikus döntést hozott azzal, hogy jövőre már nem számít pilótaként a gyengén teljesítő Cunoda Jukira. Ugyanakkor Vámosi Péter arról is beszélt az InfoRádióban, hogy a helyére érkező Isack Hadjarnak sem lesz könnyű dolga, hiszen az osztrák csapatnál Max Verstappen kívánságainak megfelelően végzik a fejlesztéseket, és ha az éppen aktuális csapattárs ehhez nem tud alkalmazkodni, keserű sors vár rá.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×