Infostart.hu
eur:
388.09
usd:
335.17
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Az angol Jordan Henderson (b,2) megszerzi csapata negyedik gólját a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének Ukrajna-Anglia mérkőzésén Rómában 2021. július 3-án.
Nyitókép: MTI/AP/Reuters pool/Alessandro Garofalo

Anglia kiütötte Ukrajnát és elődöntős

A társházigazda angol válogatott 4-0-ra legyőzte az ukrán csapatot szombaton a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság utolsó, római negyeddöntőjében.

Az esélyesebb angol válogatott jószerivel az első végigvitt akciójából gólt szerzett. A korai vezetés birtokában bár többet birtokolta a labdát a szigetországi csapat, de nem volt kezdeményező, az ukránok pedig nem találtak fogást az angolok remekül záró védelmén, így a kapuk nem forogtak veszélyben. A játékrész derekától az angoloknak "félgőzzel" is volt néhány veszélyes akciójuk, az ellenfél csak a szünet előtti utolsó öt percben bátorodott fel valamelyest.

A folytatás két gyors angol góllal kezdődött, amely tulajdonképpen el is döntötte a továbbjutást. A hitehagyott ukránok innentől egyáltalán nem tudták megnehezíteni az angolok dolgát, akik ráadásul egy újabb, immár a harmadik fejes góllal még magabiztosabbá tették az előnyüket. Anglia összességében könnyedén és megérdemelten jutott a hazai elődöntőbe a fáradt csapat benyomását keltő ukránok ellen.

Az angolok a szerdai elődöntőben a dánokat fogadják a Londonban. A másik ágon, kedden ugyancsak a Wembley Stadionban Olaszország-Spanyolország mérkőzést rendeznek.

A mérkőzést percről percre tudósítottuk, ezt - fotókkal - itt olvashatják vissza.

Címlapról ajánljuk
Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.

Irán megtámadta azt az amerikai katonai bázist Irakban, ahol a magyar katonák is vannak

Az iráni hadsereg közölte csütörtökön, hogy dróntámadást indított az észak-iraki autonóm Kurdisztán régió székhelyén, Erbílben található amerikai főhadiszállás ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×