Infostart.hu
eur:
384.84
usd:
328.43
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Pixabay

Tudja, hogy az autó melyik extrája növeli a költségeket a leginkább?

A klímáról mindenki tudja, hogy nagyjából mennyivel növeli a kocsija fogyasztását - de mennyit számítanak olyan extrák, mint az ülésfűtés vagy mennyit "fogyaszt" a rádió?

Extrém példa volt, amikor pár éve kiszámolták, hogy pontosan mennyibe kerül az indexelés, és kijött, hogy normál indexégő, illetve LED-es index esetén éves szinten mintegy 147, illetve 23 forintra tehető az irányváltoztatási szándék korrekt módon történő jelzése. Sokkal hasznosabb ismerni néhány egyéb funkció költségét, ezek a hvg.hu összeállításából derültek ki.

Viszonylag komoly fogyasztónak számít például a szélvédőfűtés, mely 800 W-os teljesítmény esetén 100 kilométeren átlagosan 0,8 literrel növelheti a fogyasztást. Literenként 375 forintos benzinárral számolva ez az extra 300 forintos kiadást jelent 100 kilométerenként, de persze ezt az extrát csak relatíve rövid ideig szoktuk használni.

Amennyiben középállásban használjuk a szellőzőrendszert, az 170 W-os teljesítmény esetén 100 kilométerenként 0,17 literrel növelheti a fogyasztást, illetve mintegy 64 forinttal a kiadásainkat.

További költségek 100 kilométerenként:

  • Ülésfűtés: körülbelül 37 forint.
  • Kormányfűtés, a visszapillantó-tükör fűtése: 19, illetve 15 forint.
  • Tompított fényszóró, ködlámpa: 47, illetve 41 forint.
  • Szerény tudású gyári rádió: 8 forint (egy komolyabb hangrendszer viszont értelemszerűen nagyobb fogyasztás-növekedéssel jár).
  • A szerény fogyasztású LED-es nappali menetfény: 3 forint.
Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×