Infostart.hu
eur:
354.39
usd:
311.92
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Nem kerül kalapács alá a milliárdos könyvesszekrény

Az angol trónörökös vezette azt a sikeres akciót, amellyel közcélú alapítványok megakadályozták, hogy egy impozáns skóciai kastélyt és annak berendezését árverésre bocsássak. A 18. századi kúriát megnyitják a nagyközönség előtt, talán már jövőre.

Károly herceg számos alapítványt és donorszervezetet mozgósított az ügy érdekében, így sikerült megszerezni a Dumfries-kastély tulajdonjogát. A trónörökös jótékonysági alapítványa kölcsönözte a 45 millió fontba (mintegy 16,6 milliárd forint) kerülő ügylet fedezetének "jelentős részét".

A tulajdonos, John Bute eredetileg azt tervezte, hogy a kastélyt egy ingatlanügynökségen keresztül értékesíti, a berendezési tárgyakon a Christie's aukciós ház árverésén adott volna túl.

A Christie's arra számított, hogy megdől az egyetlen bútordarabért kifizetett összeg rekordja, az 1759-ben Thomas Chippendale neves bútortervező által megalkotott, rózsafából készült könyvesszekrényt 2-4 millió fontra (740 millió - 1,48 milliárd forint) becsülték.

A Christie's értékelése szerint a Dumfries-kastélyban található a legfontosabb, magánkézben lévő Chippendale-bútorgyűjtemény.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×