Infostart.hu
eur:
354.39
usd:
311.92
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Rövid, de hatásos büntetéssel nevelnek

Minden tizedik tinédzsert kitiltják hosszabb-rövidebb időre az iskolából a rossz magaviselete miatt Nagy-Britanniában. A kezelhetetlen gyerekek száma négy százalékkal nőtt egy év alatt.

A brit középiskolások tíz százalékát távolítják el egy időre magaviseleti okok miatt, és 343840 tizenévest zavartak legalább egy napra haza a pedagógusok büntetésből, mert nem tudtak mit kezdeni velük - derült ki az iskolaév végén kiadott statisztikákból.

A kizártak száma az idei tanévben négy százalékkal volt magasabb a tavalyihoz képest az oktatási minisztérium statisztikái szerint.

A helyzet romlása komolyan aggasztja a kormányzatot, mivel egyértelmű kapcsolat fedezhető fel az iskolai kizárások és a fiatalkorú bűnözés között.

Az elmúlt iskolaévben 62670 diákot zártak ki amiatt, mert fizikailag bántalmazták a társaikat, 8240-et pedig azért, mert felnőtteket - elsősorban a tanáraikat - támadták meg.

2620 esetben "szexuálisan helytelen cselekmény" miatt zártak ki egy időre diákot a brit középiskolákból.

A legsúlyosabb büntetés a végleges kizárás. Erre 9170 gyereket ítéltek tavaly; ez három százalékkal kevesebb egy évvel korábbihoz képest.

"A kizártak számának növekedése azt jelzi, hogy az iskolák keményebben lépnek fel a rendbontókkal szemben. A rövid, de hatásos büntetéssel csírájában próbálják elfojtani a bajt" - vélekedett Jim Knight oktatási miniszter.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×