Infostart.hu
eur:
388.61
usd:
329.93
bux:
110890.99
2025. december 23. kedd Viktória
Law and order concept. Handcuffs, gavel on book on a wooden background, top view
Nyitókép: Rawf8/Getty Images

Loptak, levágták a kezüket

Az iráni hatóságok amputálták három, lopásért elítélt férfi kezét - közölte csütörtökön a helyi igazságügyi hivatal.

Ezt a büntetést ritkán szabják ki, de az iráni büntető törvénykönyvben szerepel. Általában a visszaeső bűnelkövetőkkel szemben alkalmazzák.

"A többszörös lopást elkövető három hivatásos tolvaj kezének amputálására vonatkozó ítéletet az északnyugat-iráni Nyugat-Azerbajdzsán tartományban hajtották végre" - jelentette a Mizan Online, az iráni igazságügyi hatóság honlapja.

A tájékoztatás szerint az elítélteket több évvel ezelőtt tartóztatták le, és több tucatnyi feljelentést tettek ellenük több tartományban. Az ítéletet azt követően hajtották végre, hogy a legfelsőbb bíróság megerősítette az ítéleteket, és az elítéltek nem voltak hajlandók visszaadni az ellopott tárgyakat - főként arany ékszereket.

Emberi jogi civil szervezetek az elmúlt években elítélték az amputációs ítéletek végrehajtását Iránban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások voltak a mai kereskedésben, enyhe esés volt a jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódott, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedett az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×