Infostart.hu
eur:
349.37
usd:
300.97
bux:
138730.73
2026. június 16. kedd Jusztin
Nyitókép: Pexels.com

Magára költötte a lakók pénzét a közös képviselő

A Salgótarjáni Járási Ügyészség vádat emelt a 35 éves etesi nő ellen.

A Nógrád Megyei Főügyészség tájékoztatása szerint a vádlott nő 2014. január 1. és 2019. március 1. napja között egy salgótarjáni társasház képviselője volt, feladatai közé tartozott a házat érintő költségek, javítások közös költségből történő kifizetése is.

Teendőinek ellátása során a társasház készpénzállományának kezelésével és a dokumentumok vezetésével kapcsolatban több kötelezettségének nem tett eleget, a társasház köztartozásait csak részben teljesítette, a pénz egy részét saját magára költötte, a házon elvégzett javítási munkálatokért pedig nem visszakövethető módon fizetett.

2018-ban a társasház készpénzállománnyal nem rendelkezett: a közös képviselő

a papíron meglévő 2 694 191 forintot részben jogtalanul eltulajdonította, részben azzal sajátjaként rendelkezett.

A hiányosságokat és a felhalmozott köztartozásokat tapasztalva a társasház lakói 2019. március 1-jével felmondtak neki, megbízatásának átadásakor a társasház iratait hiányosan adta át az új közös képviselőnek, a rábízott készpénzzel pedig nem tudott elszámolni.

Az ügyészség nagyobb értékre elkövetett sikkasztás bűntette miatt emelt vádat vele szemben, indítványozva, hogy a Salgótarjáni Járásbíróság szabjon ki felfüggesztett szabadságvesztést vele szemben, valamint a fizettesse meg vele a társasház kárát is.

Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×