Infostart.hu
eur:
356.95
usd:
306.79
bux:
129728.5
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Nyitókép: police.hu

Kisgyermekével az ölében vezetett egy nő - a rendőröket is megdöbbentette a magyarázat

Nyíregyházán autózott, biztonsági öv nélkül, ölében a négy éves gyermekével – motoros rendőrök szúrták ki és megállították.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai vontak intézkedés alá egy személygépkocsit, és annak vezetőjét 2020. május 27-én délelőtt Nyíregyházán. A 25 éves nő a motoros rendőrökkel szemben vezette az autót, miközben a 4 éves gyermeke az ölében ült, és a biztonsági övet sem használta.

A police.hu-n olvasható beszámoló szerint az egyenruhások döbbenten hallgatták az anya nem csupán szabálytalan, de rendkívül balesetveszélyes tettének magyarázatát, mely szerint azért közlekedett így a közúti forgalomban, hogy

a fia érezze, milyen a vezetési élmény.

A rendőrök a nőre a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt tízezer forint helyszíni bírságot szabtak ki, a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés, azaz a gyermekbiztonsági rendszer használatának elmulasztása miatt pedig a Nyíregyházi Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyorsított eljárásban harmincezer forint pénzbírságot és 3 előéleti pontot szabtak ki.

A rendőrségi közlemény végén a hatóság ismételten felhívta a figyelmet, hogy az utak biztonságáért és a balesetek elkerüléséért a legtöbbet maguk a közlekedők tehetik azzal, hogy a szabályokat betartva, türelmesen, egymásra odafigyelve vesznek részt a közúti közlekedésben. Hozzátették: a passzív biztonsági eszközök használata nélkül jelentősen megnő a halálos sérülések esélye.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×