Infostart.hu
eur:
387.78
usd:
329.31
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás

Illegális fémtelepet számolt fel a NAV Halásztelken

Illegális fémtelepet számoltak fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói Halásztelken, ahol 2 tonna fémet, valamint azt szállító teherautót is lefoglaltak - közölte a hatóság sajtóreferense pénteken az MTI-vel.

Hajgató Péter közlése szerint a pénzügyőrök Halásztelken igazoltattak egy tehergépkocsit, ami rézzel bevont alumínium kábeleket szállított. A sofőr elmondása szerint egy volt TSZ területén is tárolt fémhulladékot, a helyszínen több mint 2 tonnányi különféle háztartási gép és egyéb eszközök alkatrészeit, fémhulladékát, valamint kerítéselemeket, elektronikai kábeleket és egy forgalomból kivont IFA teherautót is találtak.

A vizsgálat megállapította, hogy a telephely tulajdonosa nem rendelkezett engedéllyel a megtalált engedélyköteles fémhulladékok felvásárlására. Kiderült az is, hogy az ellenőrzött személy 2010-től mostanáig több mint 55 tonna fémet adott el különböző fémkereskedőnek.

A pénzügyőrök a mintegy 3 millió forint értékű fémet lefoglalták és fémkereskedelmi törvénysértés miatt eljárást indítottak. A NAV közlése szerint tízmillió forintot meghaladó bírságot szabhatnak ki.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×