Infostart.hu
eur:
386.02
usd:
331.43
bux:
119692.51
2026. január 14. szerda Bódog
fotó: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Nyitókép: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Megható fotókon, ahogy a tűzoltók mentik a bajba jutott gólyát

Egy damilba, majd villanyoszlopba akadt gólyát mentettek meg Lentiben.

A szerencsétlen madár a horgászok által használt damilt cipelt magával és ezzel beakadt a villanyoszlopba. Lógott a vezetékről és kétségbeesetten verdesett.

A lenti hivatásos tűzoltók segítettek rajta, levették a sérült állatot a villanyoszlopról, majd a helyi tűzoltóságra vitték, ahol az időközben kiérkező természetvédelmi őrökkel közösen ellátták a lábsérülését.

Az esetről fotókat töltöttek fel a közösségi oldalukra.

A héten számoltunk be arról az esetről, amikor Téten elpusztult egy hím gólya, de úgy tűnik, hogy az özvegy új párra talált. Ezért szurkolt az egész falu, hiszen az előző költés fiókái is odavesztek.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×