Infostart.hu
eur:
378.94
usd:
319.63
bux:
127719.5
2026. február 13. péntek Ella, Linda
A szél felborított egy teherautót az Erzsébet hídon - videó

A szél felborított egy teherautót az Erzsébet hídon - videó

Az erős szél felborított egy teherautót az Erzsébet hídon - olvasható a Szia Komárom közösségi oldalán.

Néhány autós a segítségére sietett és sikerült visszaállítani:

További hírek a Budapestet is érintő viharról ebben a cikkünkben.

Orkán erejű széllel csapott le Délnyugat-Szlovákiára a hidegfront

A komáromi hídon történtekről az ujszo.com is beszámol. Mint írják: orkán erejű széllel csapott le Délnyugat-Szlovákiára a hidegfront.

A szél felborított egy teherautót az Erzsébet hídon - videó

Nyitra Nagyemőke (Veľké Janíkovce) városrészében az egyik széllökés sebessége 120 km/óra volt. A szél átlagsebessége Nyitrán és Pöstyénben is eléri az orkánnak megfelelő szintet (77, illetve 76 km/óra).

A pozsonyi repülőtéren a szél erőssége elérte a 93 km/órát, a Malacka melletti Kuchyňa mérőállomáson pedig 87 km/óra erősségű szél fújt. 

A hidegfront kelet felé halad tovább, a délnyugati járásoban első-, illetve másodfokú riasztás van érvényben. A másodfokú (narancssárga) figyelmeztetés a Komáromi, Érsekújvári, Vágsellyei, Lévai, Nyitrai, Aranyosmaróti és Nagytapolcsányi járásokra érvényes este 9-ig.

Az orkán erejű széllel jelentős lehűlés is együtt jár. A pozsonyi Koliba mérőállomáson a hőmérséklet hirtelen 12 fokot zuhant (29-ről 17-re), de éjszaka még ennél is hidegebb lehet. A pozsonyi tűzoltók az elmúlt órákban már több mint húsz riasztást kaptak az erős szél miatt. Főleg kidőlt fákhoz, leszakadt ágakhoz riasztották őket.

Címlapról ajánljuk
Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin
Mi okozta a tüzet? Részletek

Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin

Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a három halálos áldozatot és huszonhét sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.

„A korábbi világ már nem létezik” – a tavalyi drámai nyilatkozatok árnyékában szólalt meg Marco Rubio

Akár történelminek is nevezhető a pénteken kezdődő müncheni biztonsági konferencia. Nemcsak azért, mert immár a 62. a sorban, hanem mert minden korábbi rekordot megdöntött a „bejelentkezett” országok száma. Előzetesen többen „megnyugtatónak” nevezték, hogy az Egyesült Államokat ezúttal nem J.D. Vance alelnök, hanem Marco Rubio külügyminiszter képviseli.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Lábon lőtte magát Trump: a vámok 90 százalékát az amerikaiak fizetik meg

Lábon lőtte magát Trump: a vámok 90 százalékát az amerikaiak fizetik meg

2025-ben az amerikai vállalatok és fogyasztók viselték a Donald Trump által kivetett vámok költségeinek közel 90 százalékát a New York-i Fed friss kutatása szerint. A mostani eredmények csak megerősítik a témában készült korábbi elemzések eredményeit, így egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a hatalmas sikerként eladott vámháború árát az USA elnöke valójában saját polgárain hajtja be. Az ár pedig már az egyének szintjére vetítve is szemmel látható: a vám miatti plusz terhek tavaly 1000 dollárnyi adóemeléssel értek fel minden amerikai háztartás számára tavaly egyes becslések szerint. Az elnök vámpolitikája ellen a napokban már saját párttársainak egy része is fellázadt, ahogy egyre fokozódik a nyomás a republikánusokon a félidős választások előtt, miközben az amerikaiak egyik legfőbb aggodalmát a megélhetési költségek jelentik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×