Infostart.hu
eur:
362.46
usd:
312.63
bux:
0
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
Új őrület a Facebooknál, ráadásul nálunk vezetik be

Új őrület a Facebooknál, ráadásul nálunk vezetik be

Olyan beépített kamerafunkciót kap a Facebook-applikáció, amit egyebek közt az Instagramon és a Messengeren lehetett megismerni - írta az Origo.

Február 15-én, magyar idő szerint a délutáni-esti órákban érkezik a frissítés a Facebook-applikációhoz, mind Androidra és iOS-re. Ennek keretében egy új beépített kamerafunkciót élesítenek, amit nyolc országban vezetnek be, így Magyarországon is.  A meglepő, hogy az írországi belső tesztüzem után az Egyesült Államokon kívül debütál.

Az új frissítéssel három újdonság érkezik, a hírfolyam tetején jelenik meg, és célja, hogy egyszerűbbé tegye a felhasználóknak a képes és videós tartalmak megosztását, hogy - mint fogalmaztak - az átélt pillanatokat annak és annyi ideig jelenítsük meg, ameddig érdemes - írta az Origo.

  • Beépített kamerát kap a Facebook a Messengerhez és az Instagramhoz hasonlóan. Az ikon a Facebook-app bal felső sarkában lesz, illetve ha a hírfolyamról balról suhintunk, rögtön betölt. Adnak hozzá szűrőket, maszkokat, kereteket és interaktív effekteket, amivel a képeket és videókat dobhatók fel. Lesznek kiterjesztett valóságos megoldások is.
  • A Messenger és az Instagram után a Facebookon is megjelennek a 24 óra után eltűnő fotók és mozgóképek. A Facebook Stories által megosztott tartalmak sem a hírfolyamban, sem a felhasználó saját idővonalán nem jelennek meg.
  • Kis átalakítással könnyebb lesz közvetlenül a megadott személyeknek üzenetet küldeni a Facebookon. Az új kamera funkcióval nemcsak azt adhatjuk meg, hogy "Nyilvánosan", vagy csak az "Ismerősöknek" akarjuk a bejegyzést posztolni, de arra is lesz lehetőség, hogy kiválasztott felhasználóknak mutassunk meg valamit átmenetileg. Ha a Közvetlen funkcióval küldjük a felvételt, azt legföljebb kétszer lehet megtekinteni,  és eltűnik.
Címlapról ajánljuk
Tragikus buszbaleset: még mindig vannak, akik nem tudják, mi történt a szerettükkel

Tragikus buszbaleset: még mindig vannak, akik nem tudják, mi történt a szerettükkel

Miskolcon megkezdődött a szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbaleset 12 lengyel áldozatának azonosítása. A hozzátartozók a rendőrség segítségével keresik fel a halottasházat és azokat a kórházakat, ahol a sérülteket ápolják. A balesetben 12 ember vesztette életét, a sérülteket miskolci, debreceni és egri kórházakba szállították.

Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

„Eltörik a lábát” – ez volt a válasz Iránból Donald Trump fenyegetésére, hogy amerikai területté nyilvánítja a Hormuzi-szorost. A fontos szállítási útvonal körül továbbra is patthelyzet uralkodik, miközben Irán azt ismétli, hogy kizárólag ő ellenőrizheti azt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
„Tokajt nem elmesélni szeretnénk, hanem megmutatni”: szeptemberben visszatér a Tokaji Ősz prémium borfesztivál

„Tokajt nem elmesélni szeretnénk, hanem megmutatni”: szeptemberben visszatér a Tokaji Ősz prémium borfesztivál

Nyolc év szünet után, 2026. szeptember 18–20. között újra megrendezik a Tokaji Őszt, Tokaj egyik legexkluzívabb borászati és gasztronómiai hétvégéjét. A limitált létszámú, meghívásos prémium borfesztivál nem tömegrendezvényként tér vissza, hanem vezetőknek, cégtulajdonosoknak és döntéshozóknak szóló, háromnapos Tokaj-élményként. Bodnár Béla és Vinnai Balázs főszervezőkkel a rendezvény alapgondolatáról, programelemekről, borokról, gasztronómiáról és üzleti kapcsolatépítésről beszélgettünk, de kitértünk arra is, hogyan lehet Tokajból újra nemzeti prémium márka, és mi kell ahhoz, hogy nemzetközileg is még ismertebbé váljon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×