Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Tűzoltók húztak ki a Dunából egy autót

A Dunába gurult egy autó péntek délelőtt a Bács-Kiskun megyei Géderlaknál, az elmerült gépkocsit a tűzoltók búvárok segítségével húzták ki a vízből - közölte a kalocsai tűzoltóság ügyeletese.

Mint elmondta, nem sokkal délelőtt 11 óra előtt jelezték nekik, hogy egy személyautó vízbe csúszott Géderlaknál.

Az ügyeletes információi szerint egy férfi az autója közelében a Paks és Géderlak között közlekedő kompra várt, amikor kocsija elindult a lejtőn, majd elmerült a vízben. Budapestről búvárok érkeztek, akik a tűzoltók segítségével emelték ki a járművet a folyóból - tette hozzá.

A komp hajóvezetője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a közlekedést nem akadályozta a folyóba süllyedt autó. Hozzátette, hogy információi szerint a járművet egy kalocsai férfi vezette, s miután kiszállt a kocsijából, az autó eddig ismeretlen okból elindult a lejtős úton és a vízben landolt.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×