Infostart.hu
eur:
363.3
usd:
314.94
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Előzetesben a legújabb móri gyanúsított

Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a férfit, akit kedden vett őrizetbe a rendőrség a móri üggyel összefüggésben. A Nemzeti Nyomozóiroda szerint ő adta el az 5 évvel ezelőtti bankrablásnál használt fegyvereket a tetteseknek.

Az iroda bűnügyi főosztályának vezetője elmondta: a 34 éves tatabányai férfit - lőfegyverrel visszaélés miatt - terrorelhárítók fogták el. Csizner Zoltán nem erősítette meg az InfoRádiónak azt az értesülését, miszerint a férfi korábban rendőr volt.

A Nemzeti Nyomozóiroda bűnügyi főosztályának vezetője közölte: álláspontjuk szerint a férfi nem volt ott Móron; a 8 halálos áldozatot követelő bankrablást a gyanú szerint az idén februárban őrizetbe vett N. László és V. Róbert követte el.

Móron 2002. május 9-én raboltak ki egy bankfiókot; az üggyel összefüggésben a más bűncselekményekkel is vádolt Kaiser Edét tényleges életfogytiglani börtönre ítélték; feltételezett társa, Hajdú László megismételt pere még tart.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×