Infostart.hu
eur:
392.42
usd:
342.34
bux:
121321.42
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

Nézze meg a Széna téri túszejtő fegyvereit!

Bemutatta a rendőrség a Széna téri túszejtő házában talált fegyvereket és lőszereket. A Nemzeti Nyomozó Iroda főosztályvezetője elmondta: a fegyverek közül kettőt tíz évvel ezelőtt egy lakásbetörésnél, valamint egy autó feltörésénél használtak.

Alkoholt fogyasztott a Széna téri túszszedő a bankrablás előtt - derült ki az orvosszakértői vizsgálatokból.

Csizner Zoltán, a Nemzeti Nyomozó Iroda Bűnügyi Főosztályának vezetője elmondta: a vizsgálat szerint az elkövető közepes szintű alkoholos befolyásoltság alatt volt, és a boncolás során az elkövető szervezetében kábítószer fogyasztására utaló jeleket találtak.

Csizner Zoltán beszámolt arról is, hogy az elkövetőnél tartott házkutatás során több fegyvert és lőszert találtak. A Nemzeti Nyomozó Iroda főosztályvezetője elmondta: a fegyverek közül kettőt tíz évvel ezelőtt egy lakásbetörésnél valamint egy autó feltörésénél használtak.


Volt hozzájuk lőszer is (Fotó: InfoRádió - Litauszky Balázs)

Azt még vizsgálják, hogy a Széna téri túszejtő volt-e akkor az elkövető, vagy csak később kerültek hozzá a fegyverek. A lakásban több olyan eszközt találtak, amit tűzszerészek vizsgáltak meg. Egy eszközről derült ki hogy robbanószer.

Csizner Zoltán újságírói kérdésre elmondta: van arra vonatkozó információjuk, hogy az elkövető többször megfordult a tavaly őszi Kossuth téri tüntetéseken, de mivel ott semmilyen erőszakos cselekményben nem vett részt, a nyomozást nem folytatták ebben az irányban.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
Elhúzódó háborúra kezdenek készülni a befektetők - Mutatjuk, mit csinálnak a tőzsdék és az olajár

Elhúzódó háborúra kezdenek készülni a befektetők - Mutatjuk, mit csinálnak a tőzsdék és az olajár

Elhúzódó iráni háborúra kezdenek készülni a befektetők, ami a gazdasági növekedési kilátásokat rontja, a magas olajár az inflációs kockázatokat erősíti, ez pedig a Fed kamatcsökkentéseit is elodázhatja. Erre estek csütörtökön az amerikai tőzsdék, a Dow idei mélypontján zárt, és ma reggel az ázsiai piacokon is mínuszokat látni. Az európai tőzsdéken eséssel indul a nap, miután az olajár ismét emelkedik, a brent továbbra is 100 dollár felett áll. Délután pedig érkezik a Fed leginkább figyelt inflációs mutatója, ami szintén megbolygathatja a tőzsdéket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×