Infostart.hu
eur:
361.13
usd:
310.17
bux:
150991.69
2026. augusztus 26. szerda Izsó
Nyitókép: YouTube/Országgyűlés élő

Az új köztársasági elnök beszédet is mond jövő kedden az Országgyűlésben

Amennyiben jövő kedden megválasztják, az új köztársasági elnök esküt tesz, majd beszédet mond az Országgyűlés előtt, előzetes bemutatkozást azonban várhatóan nem tart – közölte Hallerné Nagy Anikó, az Országgyűlés elnöki feladatait ellátó tiszás alelnöke a házbizottság csütörtöki ülését követően

Hallerné Nagy Anikó (Tisza) azt mondta, hogy a keddi titkos szavazás várhatóan 9:40-kor kezdődik, és a voksok összeszámolásával együtt körülbelül egy-másfél órát vesz igénybe.

Időközben a parlament honlapjára felkerült a Hallerné Nagy Anikó által jegyzett döntés a köztársaságielnök-választás kitűzéséről. A dokumentum szerint a jelölésre vonatkozó ajánlások benyújtásának határideje jövő hétfő 10 óra, azokat a házbizottság aznapi, 12.30 órakor kezdődő ülésén tekinti át.

Az alaptörvény értelmében a jelölés érvényességéhez az országgyűlési képviselők legalább egyötödének az írásbeli ajánlása szükséges. Minden országgyűlési képviselő egy jelöltet ajánlhat, annak, aki több jelöltet javasol, mindegyik ajánlása érvénytelen.

A Tisza frakcióvezetője, Bujdosó Andrea csütörtökön közölte, hogy a kormánypárti képviselőcsoport szombaton dönt államfőjelöltjéről. A Mi Hazánk július végén jelezte, hogy Tóth Máté energiajogászt javasolja a köztársasági elnöki tisztségre.

Hallerné Nagy Anikó a parlament jövő heti munkáját ismertetve elmondta, hogy a hétfői ülésnap Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával indul, majd interpellációkkal, azonnali kérdésekkel és kérdésekkel folytatódik.

A képviselők aznap tárgyalnak az egészségügyi adatkezelést érintő törvények, a közneveléssel kapcsolatos jogszabályok, a közpénzügyi reformokkal összefüggő egyes államháztartási szabályok kormány által kezdeményezett módosításáról. Napirenden lesz a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról szóló törvény, a járványügyi készültségről szóló jogszabály és a költségvetés megváltoztatására irányuló indítványok megvitatása, valamint az egyes törvényeknek a rendészeti feladatellátás racionalizálását célzó, illetve a központi költségvetés címrendjének a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal összefüggő módosítása. A képviselők megtárgyalják a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló jogszabály módosítását kezdeményező előterjesztést is.

A határozathozatalok kedden lesznek. Az Országgyűlésnek Varga Lőrinc Mihály (Tisza), Takács Péter (Fidesz) és Toroczkai László (Mi Hazánk) mentelmi ügyében is döntést kell hoznia, utóbbi képviselő mentelmi jogának felfüggesztését két ügyben is kezdeményezték.

A parlament várhatóan az általános forgalmi adóról, illetve a szakképzésről szóló törvény általános vitájával zárja jövő heti, kétnapos ülését.

Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.

Meghalt Nádas Péter

Augusztus 26-án életének 84. évében elhunyt Nádas Péter Kossuth- és József Attila-díjas író, a modern magyar irodalom egyik meghatározó alakja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Ukrán vereségről beszél Zelenszkij volt minisztere, kiderült, miért utazott titokban Moszkvába a CIA vezetője - Háborús híreink percről percre szerdán

Ukrán vereségről beszél Zelenszkij volt minisztere, kiderült, miért utazott titokban Moszkvába a CIA vezetője - Háborús híreink percről percre szerdán

Úgy tűnik, Ukrajna lassan elveszíti a háborút Oroszország ellen – jelentette ki Mihajlo Fedorov volt ukrán védelmi miniszter a Reutersnek kedden. Fedorov az interjúban azt mondta, Ukrajnának nincs elképzelése arról, hogy miként tudná megnyerni a háborút, és az ország megbénult az innováció hiánya miatt. A júliusban menesztett politikus szerint a mélyen gyökerező korrupció és a kormányzati szervek politikai befolyásoltsága szintén hátráltatja Ukrajnát. A Wall Street Journal értesülései szerint azért utazhatott Moszkvába John Ratcliffe CIA-igazgató, mert az amerikai hírszerzés azt gyanítja, hogy Moszkva katonai mozgósításra vagy a NATO elszántságának tesztelésére készülhet. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×