Infostart.hu
eur:
350.07
usd:
301.55
bux:
137113.97
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid
Nyitókép: Michael H/Getty Images

A nyilvánosság elé állt a kegyelmi ügy kirobbantója

Felfedte kilétét a Vidéki prókátor néven ismert tartalomgyártó, akinek szerepe volt a kegyelmi botrány kitörésében is.

„Soha nem vágytam az ismertségre, most sem igazán vágyom rá. Szeretem a céltudatosan felépített nyugodt, békés életemet. Ugyanakkor a kezdetektől feszélyez és idegesít ez a »bujkálás«, mert nem tartom komoly emberhez méltónak, és mert szeretném a saját nevemmel közzétenni a gondolataimat” – kezdi bejegyzését a Vidéki prókátor, aki 2024-ben kirobbantotta a kegyelmi botrányt.

„Most, hogy hivatalba lép a Tisza-kormány, s a gép pörögni kezd, remélhetőleg jó irányt vesznek közös dolgaink, elcsitulnak a viharok, lenyugszik a közélet, véget ér a lélekmérgezés, és egy normális, önmagával békében élő országra jellemző idők jönnek, melyben újra élvezetet okoz részt venni a közéletben. Végre megszűnünk elmegyógyintézetnek lenni – ahogy Krasznahorkai László jellemezte teljes joggal az orbáni Magyarországot –, és reményeim szerint az ország sokkal inkább egy nyugodt, békés ligethez válik majd hasonlóvá. Szívből kívánom, hogy így legyen, s hogy a magyarság hosszú távra vegye a kezébe a sorsát, és ezúttal éljen a tartós fejlődés és a felemelkedés általa kivívott lehetőségével” – tette hozzá.

A hosszabb bejegyzésből kiderült, hogy Fülöp Botond ügyvéd volt az, aki 2024-ben a Kúriai Döntések között megtalálta és szétküldte a sajtónak, hogy Novák Katalin akkori köztársasági elnök kegyelmet adott a bicskei gyermekotthon igazgatóját védő K. Endrének, mely ügybe akkor az államfő belebukott.

Az Index emlékeztet, hogy a Vidéki prókátor januárban felfedte, hogyan bukkant rá a K. Endrének adott elnöki kegyelemre, valamint miért tartja súlyos erkölcsi és jogállami válságtünetnek az ügyet. Emellett kifejtette, mit várna el egy új hatalomtól a jogállam helyreállítása érdekében.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Nagy változások jönnek a magyar árampiacon: fontos részleteket árult el a MAVIR

Nagy változások jönnek a magyar árampiacon: fontos részleteket árult el a MAVIR

A MAVIR friss piaci fórumán több, a villamosenergia-piac működését és a hazai hálózat jövőjét meghatározó fejlesztésről is szó volt. A fórum egyik fő üzenete az volt, hogy a következő hónapokban egyszerre több, piaci szereplőket is közvetlenül érintő változás érkezik: előrehaladt a villamosenergia-tárolók bevételkompenzációs programja, októberben elindulhat a MARI/PICASSO-platformokhoz való csatlakozás, miközben a hálózatfejlesztési terv alapján egyre látványosabban rajzolódnak ki a magyar villamosenergia-rendszer 2030-as és 2035-ös kihívásai.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×