Infostart.hu
eur:
385.36
usd:
330.92
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Farkas Örs fideszes képviselő esküt tesz az Országgyűlés plenáris ülésén 2024. március 18-án. Varga Judit február 16-án mondott le képviselői mandátumáról, helyére a Fidesz-KDNP országos listájáról Farkas Örsöt jelölték, aki a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Letette képviselői esküjét Farkas Örs

Varga Judit mandátumát veszi át az Országgyűlésben.

A parlament hétfői ülésén letette országgyűlési képviselői esküjét Farkas Örs, aki a Fidesz-KDNP frakciójában fog dolgozni. Varga Judit helyére ül be, aki a kegyelmi ügy miatt lemondott minden tisztségéról − írja a Telex.

A kormány weboldalán korábban elérhető életrajza szerint Farkas Örs 2010-ben végzett közgazdászként a Budapesti Corvinus Egyetemen. Még ebben az évben elkezdett dolgozni az Országgyűlés Hivatalában parlamenti titkárként és politikai munkatársként, valamint megválasztották önkormányzati képviselőnek is Tordas községben.

2012-ben kapott munkát a MÁV Zrt.-nél is, ahol ingatlangazdálkodással foglalkozott. Hasonló pozícióban, ingatlanhasznosítási igazgatóként dolgozott a Magyar Fejlesztési Bank leányvállalatánál, az MFB-Ingatlanfejlesztő Zrt.-nél 2015 és 2016 között. 2016-ban Kocsis Máté VIII. kerületi polgármestersége alatt lett a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt. vagyongazdálkodási igazgatója. Egy évvel később már Kocsis Máté kabinetvezetője is lett. 2022-ben az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítványt is igazgatta.

2020-tól Farkas már a Rogán által vezetett Miniszterelnöki Kabinetirodához került. Itt először, 2020-ban kormányzati tájékoztatásért felelős államtitkár lett, 2022-ben pedig a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő helyettes államtitkár. 2024 márciusában pedig, miután Sulyok Tamás, a frissen kinevezett köztársasági elnök felmentette Papp Károlyt, az ő helyét Farkas Örs államtitkár vette át.

Farkas a 2022-es országgyűlési választásokon a Fidesz-KDNP listájának 162. helyét foglalta el, hétfőtől államtitkári pozíciója mellett országgyűlési képviselő is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×