eur:
415.45
usd:
403.11
bux:
79775.14
2025. január 5. vasárnap Simon
Electric car lithium battery pack and power connections
Nyitókép: kynny/Getty Images

Rendelettel könnyítené az akkumulátorgyárak létesítését a kormány

A debreceni gyárat is egyszerűbb lehet így megépíteni.

A kormány honlapján társadalmi egyeztetésre bocsátotta a Külgazdasági és Külügyminisztérium "egyes beruházásokkal összefüggő hatósági ügyek kormányrendeletek módosítását", amely az egyes nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ipari parki, illetve víziközmű-beruházásokra vonatkozóan egy általánosan alkalmazandó területrendezési szabályozást vezet be – szúrta ki a Portfolio.

A tervezett jogszabály a portál értékelése szerint egyértelmű lazítást jelent a hatósági ügyek esetében, pedig maga a nemzetgazdasági célú kiemelt jelentőség kormányzati besorolás már eleve több könnyítést jelent a hagyományos beruházásokhoz képest. Így az ilyen projektek esetében a hatósági eljárást megelőzően a beruházó és az eljáró hatóság és szakhatóságok szemlét, illetve egyeztetést tarthatnak. De a besorolás

lehetővé teszi a soron kívüliség és rövid határidők előírását is egyes beruházásoknál.

A tervezett jogszabály szerint két beruházás kap további engedményeket:

  • Iváncsa község külterületén megvalósuló ipari park fejlesztése és
  • a Debrecenben megvalósuló ipari telephely kialakításával összefüggő projektek.

Mindkét beruházás nagy lakossági tiltakozást és politikai vitát váltott ki a közelmúltban.

A debreceni CATL gyár 3000 milliárd forintos kínai beruházás, Magyarországon sosem történt ekkora; több környezetvédelmi aggály is felmerült vele kapcsolatban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.06. hétfő, 18:00
Csaba László
közgazdász, egyetemi tanár
Egész Amerikát felforgathatja Donald Trump radikális ígérete – Ezt tényleg megteheti?

Egész Amerikát felforgathatja Donald Trump radikális ígérete – Ezt tényleg megteheti?

Donald Trump nem arról híres, hogy visszafogott ígéreteket tenne a választási kampány hevében. 2024-ben rengeteg alkalommal megfogadta például, hogy egy csapásra megoldana olyan összetett külpolitikai kihívásokat, mint az orosz-ukrán háború vagy a közel-keleti konfliktusok, ezúttal azonban az egyik, ha nem a legfontosabb belpolitikai tervével, "az amerikai történelem legnagyobb deportálási akciójával" foglalkozunk. A megválasztott elnök valóban válogatás nélkül kitoloncolhatja az Egyesült Államokban élő több mint 11 millió illegális bevándorlót? Még ha meg is van a szándéka, rendelkezésére állnak Trumpnak az ehhez szükséges eszközök? És milyen hatással lenne az illegális bevándorlók tömeges kiutasítása az amerikai gazdaságra, no meg mit gondolnak a tervről az amerikaiak? Itt a válasz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×