Petíciót ad át a „Debreceniek az akkumulátorgyár ellen” csapata az aHanggal együtt február 9-én.
A civil társulás tavaly ősszel indított levélküldő akciót az aHang felületén, azt követelve Papp László polgármestertől, hogy a külföldi multik helyett a helyi lakosok érdekeit képviselje és akadályozza meg a városba tervezett akkumulátorgyár megépülését.
„Az elmúlt időszak történései azonban bebizonyították, hogy a város vezetése nem hajlandó érdemben a debreceniekkel párbeszédet folytatni, a közmeghallgatások rendre botrányba fulladtak” – olvasható az aHang közleményében.
A Debreceniek az akkumulátorgyár ellen csapata és az aHang ezért úgy döntött, hogy február 9-én személyesen viszik el a több mint 11 ezer aláírást tartalmazó petíciójukat, hogy átadják a polgármesternek az üzenetüket: „ne épüljön Debrecenben kínai akkumulátorgyár!”
Az átadásra csütörtök délután fél 5-kor a régi városházánál kerül sor, ahová Papp László polgármestert is várják, sőt, mint olvasható, „kreatív ajándékkal” is készülnek.
Ezután a debreceni civilek pultokkal fognak kitelepülni, hogy további aláírásokat gyűjtsenek. Végül közösen fognak átvonulni a 6 órakor kezdődő demonstrációra, ahol a Debreceniek az akkumulátorgyár ellen csapatának képviselője is beszédet fog mondani.
Azzal, hogy a 3000 milliárd forintos és ezzel hazai rekorder kínai beruházás milyen indulatokat kavart a helyiek körében, az Infostart is foglalkozott.
KezdőlapBelföldTizenegyezer tiltakozó aláírásával döngetik a debreceni városháza kapuit akkuügyben
Megszületett a bérmegállapodás a versenyszféra és a kormány Állandó Konzultációs Fórumán, három évre szólóan. Kiderült, mennyivel emelkedik a következő három évben a minimálbér és 2025-ben a garantált bérminimum. Lesznek azonban olyan esetek, amikor újratárgyalásra lesz szükség.
Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
Az elmúlt napokban tovább eszkalálódott az orosz-ukrán háború, melynek nyomán a befektetők előnyben részesítették a dollárt, az euró gyengülésnek indult. Ez a piaci hangulat átragadt a forint árfolyamára is, a dollár ellenében volt látványos a leértékelődése, majd délután jött egy fordulat. Este viszont ismét gyengülésnek indult a hazai fizetőeszköz.