Infostart.hu
eur:
362.41
usd:
310.3
bux:
0
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök látogatást tesz a budapesti BOK csarnokban létesített humanitárius tranzitponton 2022. március 22-én. A tranzitpontot a kormány a karitatív szervezetekkel együttműködve nyitott meg az előző napon az ukrajnai menekültek számára. A kormányfő mögött Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő (j2).
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor ellátogatott a humanitárius tranzitpontra – képek

Hétfőn nyílt meg a budapesti BOK Csarnokban az ukrajnai menekültek számára létrehozott humanitárius tranzitpont.

Orbán Viktor miniszterelnök kedd reggel ellátogatott a budapesti BOK csarnokban létesített humanitárius tranzitpontra, amelyet a kormány a karitatív szervezetekkel együttműködve nyitott meg hétfőn az ukrajnai menekültek számára – tájékoztatott Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára hétfőn közölte, a Keleti és a Nyugati pályaudvaron ezután csak információs pontok működnek, a háború elől menekülőket pedig buszokkal szállítják át a két pályaudvarról, illetve Kőbánya felső vasútállomásról a BOK csarnokba, ahol kulturált körülményeket alakítottak ki.

A csarnokban többek között étel, ital, orvosi ellátás, tisztálkodási lehetőség várja a menekülteket, a kisgyermekes anyák számára baba-mama-sarkot, a gyermekeknek játszósarkot alakítottak ki, valamint az emberek információt kaphatnak a szállás- és további utazási lehetőségekről - tette hozzá.

Budapest, 2022. március 22.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök látogatást tesz a budapesti BOK csarnokban létesített humanitárius tranzitponton 2022. március 22-én. A tranzitpontot a kormány a karitatív szervezetekkel együttműködve nyitott meg az előző napon az ukrajnai menekültek számára. Jobbról Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő (j2).
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Budapest, 2022. március 22.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) látogatást tesz a budapesti BOK csarnokban létesített humanitárius tranzitponton 2022. március 22-én. A tranzitpontot a kormány a karitatív szervezetekkel együttműködve nyitott meg az előző napon az ukrajnai menekültek számára. A kormányfő mögött Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Címlapról ajánljuk
Előnyök és hátrányok – ezzel járhat, ha bevezetik az eurót Magyarországon

Előnyök és hátrányok – ezzel járhat, ha bevezetik az eurót Magyarországon

Hazánk euróövezeti csatlakozása elérhető távolságba került, a közös valuta kapcsán azonban a pénzpiaci szakemberek számos előny mellett bizonyos negatívumokra is figyelmeztetnek. Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány nemzetközi kapcsolatok elemzője az InfoRádióban részletesen beszélt a kritériumokról, a csatlakozási folyamat állomásairól, a lehetséges kedvező hatásokról és a kockázatokról, hátrányokról is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Másfél havi csúcsáról kezdi a hetet a forint, aztán jöhet a káosz

Másfél havi csúcsáról kezdi a hetet a forint, aztán jöhet a káosz

A kötvénypiaci hozamok elszállása utáni amerikai pénzügyminisztériumi beavatkozás után a dollár továbbra is többhavi mélypontjai közelében tartózkodik. A forint erősen tartja magát: hétfő reggel 362,3-on állt az euróval szemben, ami enyhe erősödést jelent a pénteki záráshoz képest. Míg a dollárhoz képest másfél havi csúcsról kezdi a hetet. A következő napokban a befektetők figyelme az Iránnal szembeni új amerikai szankciók részleteire, valamint a japán jegybank alelnökének és Kevin Warsh Fed-elnöknek a megszólalásai felé fordul. Hétfőn a geopolitikai fejlemények és az olajár-alakulás határozhatja meg a piaci hangulatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×