Infostart.hu
eur:
389.28
usd:
339.19
bux:
120770.78
2026. március 31. kedd Árpád
Nyitókép: Michael H/Getty Images

Csütörtökön kezdi munkáját a Schadl-ügyet vizsgáló fővárosi bizottság

A főváros fideszes ellenzéke nem vesz részt a munkában.

Karácsony Gergely főpolgármester vizsgálóbizottság létrehozását kezdeményezte Schadl György ingatlanügyeinek kivizsgálására. A fővárosi bizottság csütörtökön tartja alakuló ülését. A március 30-i közgyűlésre kell leadniuk a vizsgálati jelentésüket vagy a bizottság jelentését, ami azt jelenti, hogy valamikor március 25-e körül le kell zárniuk magának a jelentésnek az elkészítését – mondta Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere az ATV Híradójának.

A bizottság tagja Pikó András, Józsefváros polgármestere, Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere, és két ellenzéki önkormányzati képviselő, Szigeti Flóra és Kovács Alex Gábor. A Fidesz képviselőit is meghívták, a bizottság alelnöki pozícióját is felajánlották nekik, de ők visszautasították az ajánlatot. Láng Zsolt, a fővárosi Fidesz-KDNP frakcióvezetője korábban bosszúbizottság névre keresztelte el, szerinte a Városháza-ügyről próbálja elterelni a figyelmet a baloldal.

Erzsébetváros polgármestere az ATV-nek most azt mondta, az előkészítés alapján úgy látják, hogy az igazi probléma nem egyes ingatlanok eladása, hanem az a hálózat, amely a politikai és a gazdasági élet összefonódásából jött létre. Ez a belvárosi kerületekben az ingatlaneladások példáján is végigkövethető.

A bizottság ki fogja jelölni a meghallgatotti kört, meghívhatják az érintetteket, de megjelenniük nem kötelező. Azokat szeretnék meghallgatni, akiknek döntési hatáskörük volt az ügyben.

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

Hortay Olivér: nem okoz fennakadást a hazai gázellátásban a Török Áramlat nyári leállítása

A földgázszállító a protokoll szerint már több hónappal korábban bejelenti, mikor hajtják végre a szükséges karbantartási munkálatokat, így a júniusi, nyolc napi leállásból fakadó kiesésre a kereskedők és a tárolók is előre fel tudnak készülni – mondta az InfoRádióban a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője. A szakértő arra is kitért, milyen következményei lehetnek annak, hogy a magyar állam júliustól megtiltaná a földgázszállítást Ukrajnába.
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

Évek óta nem látott szintre ugrott az olaj ára: hatalmas nyomás alá kerültek az amerikai piacok

A piaci hangulatot továbbra is az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények dominálják, amelyek fokozott volatilitást okoznak. Donald Trump nyilatkozatai ismét fókuszba kerültek: miközben az iráni olajkészletek kapcsán keményebb hangot üt meg, továbbra is bízik egy esetleges megállapodásban a konfliktus lezárására. Az amerikai piacok végül vegyesen zártak: az S&P 500 és a Nasdaq mínuszban fejezte be a kereskedést, miközben a Dow Jones kis emelkedéssel zárt. Az olajárak emelkedése továbbra is nyomás alatt tartja a részvénypiacokat. A magyar tőzsdén több papírnál is jelentős esés volt látható; bár napközben még stabilabb volt az index, a zárás felé egyértelműen romlott a hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×